fbpx
Стрес дедалі помітніше позначається на здоров’ї жителів Рівненщини

Стрес дедалі помітніше позначається на здоров’ї жителів Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Стрес дедалі помітніше позначається на здоров’ї жителів Рівненщини. Для його подолання створюють центри з ментального здоров’я. Вони мають на меті допомогти подолати стрес.

Наразі на Рівненщині вже функціонує 39 закладів охорони здоров’я, які надають таку медичну допомогу і мають чинні договори з НСЗУ. 

На сьогодні, як повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, облаштовано 103 місця, де надають таку послугу. Загалом в області за mhGap навчено 1298 медиків, з них: 567 сімейних лікарів і терапевтів, 715 медичних сестер, 14 психологів. 

«Ментальне здоровʼя – важлива складова нашої перемоги, адже від самопочуття залежить і спільна робота, – сказав Сергій Подолін. –  Великий травматичний досвід уже впливає на фізичне здоров’я українців. Згідно з даними Національної служби здоров’я України, кількість пацієнтів із діабетом зросла на понад 20%, з інфарктами – на 16%, з інсультами – на 10%. А от симптоми стресу та сильної знервованості можна підтримувати і тренувати. Якщо, звісно, сама людина цього хоче».

Так, у межах пакета, пацієнти можуть безоплатно отримати ранню діагностику та базову психологічну допомогу. А також отримати такі послуги: оцінка психічного стану, направлення на проведення лабораторних та інструментальних досліджень, надання першої психологічної допомоги, психологічна підтримка членів родини, навчання техніці самодопомоги та інше.

«Цьогоріч плануємо залучити до контрактування і лікарів-ФОП. Таких форм власності нині в області налічується більше півсотні. Приватна медична практика теж може надавати безкоштовні послуги. Така державна гарантія передбачена для всіх закладів, які уклали договір з Національною службою здоров’я за певним пакетом послуг. Безоплатна допомога в приватних закладах – це реальність», – підсумував Сергій Подолін. 

Олеся СТЕЛІГА

Читайте також: Чому з’являються родимки: міфи і факти

  • Форум до Міжнародного дня біженців відбувся на Рівненщині
    Участь у заході взяли вимушено переміщені громадяни, представники громадських організацій, благодійних фондів, обласної та міської Рад ВПО. Символом заходу стали нагрудні знаки у вигляді голубок, адже саме ці птахи є уособленням миру.