fbpx

Сергій Васильчук: Депутати розподілили бюджетні кошти на капітальні видатки

Діліться інформацією з друзями:

Попри численні заяви та запеклі дебати минулотижнева сесія міської ради виявилася продуктивною. Депутати розподілили бюджетні кошти на капітальні видатки. Як саме міські обранці розпорядилися 320 мільйонами гривень? Про це редакції «7 днів» розповів заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук:

Сергій Васильчук.

– Почнемо, мабуть, із найважливішої на сьогодні галузі, – зауважує Сергій Миколайович, – медичної. Насамперед нам довелося терміново шукати в бюджеті близько 40 мільйонів гривень для управління охорони здоров’я на непередбачені випадки. Крім того, ми виділили 10 мільйонів на забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників як наших лікарень, так і ЦПМСД.

А також дали 8 мільйонів гривень на придбання 10 апаратів штучної вентиляції легень. А ще депутати додатково виділили мільйон гривень на санітарну обробку місць загального користування. Водночас передбачили значну суму на капітальні видатки лікувальних закладів міста, а також на нагальні медичні потреби, які мала б, але не фінансує держава. Це, в тому числі, й 1,5 мільйона гривень на інсулін.

На сесії, зі слів Сергія Васильчука, міські обранці також затвердили кошти на фінансування низки міських програм, серед яких й «муніципалка», програма термомодернізації та «Енергодім-Рівне». Виділені гроші на купівлю трьох тролейбусів, близько 80 мільйонів гривень – на житлово-комунальне господарство. У цьому році міська влада особливу увагу відвела й міським паркам, насамперед – центральному, імені Тараса Шевченка.

– Вирішено багато питань, які стосуються забезпечення життєдіяльності Рівного, – продовжує заступник міського голови. – Однак, все це втілиться за умови, що буде виконуватися бюджет. Два місяці проблем з цим не було, а з часу запровадження карантину ситуація в Рівному, як і в цілому у світі, стала не прогнозованою. Втім, нам важливо (я на цьому особливо наполягаю), щоб розвивалася економіка Рівного.

Безумовно, з дотриманням усіх карантинних умов. Бо, якщо зупиниться виробництво, може статися так, що всі наші плани залишаться нереалізованими. А міський бюджет може перетворитися на касу для виплати зарплати для бюджетників і оплати комунальних послуг.

Цього не хотілося б, бо місто, як усі помітили, все ж таки розвивалося протягом останніх п’яти років. Особливо показове це сьогодні, коли в період карантину придбані нові тролейбуси (а ми за останні три роки купили 16 сучасних тролейбусів) дозволяють забезпечити доставку до роботи працівників так званої критичної інфраструктури.



Відтак, на моє переконання, керівництво держави повинне подбати про те, щоб життя в країні не зупинялося, а й далі працювала промисловість, функціонував сільськогосподарський сектор, будувалися дороги, школи, лікарні, розвивалася інфраструктура, велася робота з енергоефективності.

І ще таке. Наша фракція «Європейська солідарність» оприлюднила на сесії заяву з приводу ситуації, що склалася на ринку продуктів. Виступаючи в сесійній залі, я зауважив, що у нас спершу перед війною знищили військкомати, потім, начебто з благих намірів, ліквідували санепідемстанції. Що було далі? У пожежному порядку почали відтворювати військкомати. Нині відновлюємо санепідемстанції.

Знову ж таки свого часу у місцевих органів самоврядування забрали можливість контролювати ціни на товари першої необхідності. Що бачимо зараз? Необрунтоване і неконтрольоване поголовне подорожчання. Отож, я ратую за те, щоб місцевій владі повернули повноваження, які дозволяли б їй реагувати на підвищення цін чи то на продукти харчування, чи то на лікарські засоби. Тоді не доведеться щоразу апелювати з різними зверненнями до центральної влади.

Ігор ПІДЛІСНИЙ

 

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

Володимир Хомко.

– Бюджет-2020, як і кожен попередній, а для мене – це вже дванадцятий, є предметом компромісу. Тут повинні бути враховані у першу чергу інтереси громади міста, виконавчих органів, депутатських фракцій, а також кожного депутата.

Адже, нагадаю, для того, щоб бюджет був прийнятий, потрібно щонайменше 22 голоси. Тому виконавчі органи міської ради, як зазвичай, вчасно підготували свій варіант бюджету, який впродовж декількох місяців обговорювався у депутатських фракціях та комісіях. Робили це прозоро і відкрито. 

З моєї точки зору, компроміс, який нами досягнутий, є хорошим. Бюджет збалансований. І якщо не станеться ніяких катаклізмів (скажімо, дефолту в державі чи чогось подібного), то цей рік проживемо добре. Хоча не можу нічого гарантувати наперед, бо не знаю, що буде після карантину.

Отож насамперед хочу подякувати начальнику управління бюджету і фінансів Віктору Шульзі, працівникам управління, які працювали над проектом бюджету, а також усім депутатам і фракціям, які підтримали саме цей варіант головного фінансового документа міста.

Разом з тим, зауважу, що хорошого результату при бюджетуванні нам вкотре вдається досягти тому, що, по-перше, маємо професійний фінансовий підрозділ, а, по-друге, у нашій міській раді завжди є депутати, які справді розуміються на бюджетних проблемах.