fbpx

Селищна рада на Рівненщині переплатила майже 150 тисяч за електроенергію

Селищна рада за втручання прокуратури до бюджету Клесова повернула майже 150 тисяч грн.

Господарський суд Рівненської області задовольнив позовну заяву Сарненської окружної прокуратури. Заява в інтересах держави в особі Клесівської селищної ради до енергопостачальної компанії про стягнення з неї понад 148 тис. грн.

Прокурорами встановлено, що у 2020 році між селищною радою та приватною компанією укладено договір постачання електричної енергії. Втім, пізніше сторони уклали цілий ряд додаткових угод, що призвело до здорожчання електричної енергії для селищної ради на понад 150 %.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Водночас, Закон України «Про публічні закупівлі» забороняє збільшення ціни більш як на 10% за одиницю товару без належного обґрунтування коливання ціни на ринку у відповідний період. Відтак селищна рада безпідставно переплатила майже 150 тис. грн.

Для прикладу, приблизно таку ж суму у 2021 році селищна рада витратила на ремонт водопровідної мережі однієї з вулиць Клесова.

Прокуратура звернулась до суду, аби усунути ці порушення, визнати додаткові угоди недійсними та повернути бюджетні кошти, які тепер громада зможе використати на свої потреби.

Після набрання рішенням законної сили прокурори будуть контролювати хід його виконання.