fbpx

РНБО планує взяти на облік користувачів забороненої в Україні соцмережі “Вконтакте”, – Данілов

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) візьме на облік користувачів забороненої в Україні соціальної мережі “Вконтакте” і перевірятиме їх на предмет розповсюдження російського контенту

Про це секретар РНБО Олексій Данілов сказав під час онлайн-прессконференції.

“Всі ці користувачі (соціальної мережі “Вконтакте” – ред.) будуть на обліку. Якщо вони далі будуть розповсюджувати російський контент на теренах України, то вони матимуть певний клопіт з нашою Нацполіцією, з нашими силовими структурами”, – сказав Данілов.

За словами Данілова, питання блокування Вконтакте, який змінив проксі-сервер, буде вирішене найближчим часом за допомогою міжнародних партнерів. Він зауважив, що в Україні є інституції, які безпосередньо за це відповідають і це питання знаходиться в роботі.

  • Нагадаємо, 15 травня 2017 року указом президента України від 15.05.2017 № 133 було уведене в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, яким заборонялась робота російських соцмереж, електронних пошт та сервісів в державі. 14 травня 2020 року Указом президента України Володимира Зеленського №184 ці санкції було продовжено.
  • Нещодавно російська соціальна мережа “ВКонтакте” на своїй офіційній сторінці для українських користувачів повідомила, що розробники поліпшили роботу проксі в мобільному додатку, завдяки чому соцмережею тепер можна користуватися “без обмежень”.
  • Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що доручив перевірити інформацію щодо забороненої в Україні російської соцмережі “ВКонтакте”, яка заявила, що обійшла блокування.
  • В Раді нацбезпеки та оборони відзначили, що працюють над блокуванням мобільного додатку ВК на території України.