fbpx

Рівняни можуть залишитися без врожаю через аномальну зиму

Діліться інформацією з друзями:

Зимові свята без снігу – квіточки, ягідки ще попереду. Якщо взимку так і не випаде сніг, влітку скоротиться врожай, а також не з’являться комарі та інші важливі для харчового ланцюжка комахи.

Про це розповів глава фінського Південно-Карельського інституту алергології та навколишнього середовища Киммо Сааринена, передає Главком з посиланням на видання YLE.

За словами еколога, комарі розмножуються в ставках, які утворюються через танення снігу навесні. Якщо його не буде, то у комах не буде середовища для розмноження. Їх відсутність, у свою чергу, призведе до проблем із харчуванням у птахів, які поїдають дрібних комах.

Відсутність снігу також призведе до поганого врожаю деяких культур. Сніговий покрив служить джерелом вологи для ґрунту, а також охороняє озимі посіви від вітрів і переохолодження.

У той же час експерт заявив, що, незважаючи на відсутність снігу, боятися різкої зміни клімату і екології не варто. Він нагадав, що аномально теплі зими вже зустрічалися, а також те, що стан більшості рослин такий самий, як при звичайних температурах у січні.

Лікарі вважають, що за аномально теплої зими часто загострюються хронічні захворювання. Перш за все, пов’язані з дихальними шляхами і серцево-судинною системою. У групі ризику опинилися люди з астмою і алергією, а також ті громадяни, у яких діагностовано гастрит, хвороба нирок і підшлункової залози.

За матеріалами інтернет-видань

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»