Рівнянка поділилася секретом як заощадити гель для миття посуду

Діліться корисною інформацією з друзями:

Я з тих, хто любить мити посуд. Інші вважають це заняття рутиною. «Медитую», льопаючись у теплій воді. Згодна, примітивна проза життя. Щоб якось урізноманітнити процес, купуємо ароматні миючі засоби.

Проте всі в курсі, що вони не такі вже й корисні. Швидше навпаки. Відмити залишки цього хімічного винаходу не вдається, хоча води іде достатньо. А, смакуючи страву, яка апетитно виглядає на чистенькій тарілці, ми й не підозрюємо, що «приправляємо» її хімією. До того ж засоби для миття «коштують».

Чи можна подовжити «життя» однієї пляшечки? Це можливо. Спробуймо зробити з неї дві. Варто лише знати, чого не треба робити. У жодному разі не потрібно розводити гель водою. Засобу стане більше, але пінитися він буде набагато менше. Та й очищаючі властивості знизяться. Є спосіб, як зробити з однієї пляшки гелю дві і якість при цьому не постраждає.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Візьміть порожню пляшку з-під засобу для миття посуду і вилийте туди половину гелю з цілої пляшки. Отримаєте дві пляшки, наполовину заповнені гелем. Тепер в окрему всипте 3 ложки соди і залийте її такою кількістю окропу, щоб вистачило заповнити кожну ємність до верху. Тепер у вас є дві пляшки гелю для миття посуду. Гель не стане більш рідким, незважаючи на те що половина вмісту – це вода. Сода загустить гель і поліпшить очищаючі властивості. Склад натомість стане більш екологічним, адже концентрованих речовин, які входять до складу гелю, стане вдвічі менше.

Можна виготовити миючий засіб і власноруч. Він має назву «секрети бабусі».

Рецепт простий: господарське мило (25 г) натерти на терці з великими отворами. Вода (0,5 л), горілка (1 ст. л.) та гліцерин (4 ст. л).

Натріть на тертці шматочок господарського мила, залийте отриману стружку невеликою кількістю води і поставте її плавитися на водяну баню. Час від часу помішуючи масу, вилийте всю воду. Не знімайте ємність з водяної бані, поки мило повністю не розчиниться. Дайте засобу охолонути, після чого влийте гліцерин і горілку. Ретельно все перемішайте до однорідної рідкої маси, зберіть піну, що утворилася, перелийте рідину в пляшечку із дозатором і дайте настоятися протягом кількох годин.

Засіб, його нешкідливість та економічність точно вам сподобаються. Тож дерзайте, будьте здорові і живіть довго та щасливо!

Галина ГРИЦЮК