fbpx

Рівнянам радять правильно підбирати та встановлювати вікна

Діліться інформацією з друзями:

Враховуючи багато питань, які виникають останнім часом у співвласників багатоквартирних будинків при заміні вікон у своїх будинках та квартирах, варто ще раз коротко розглянути основні вимоги до світлопрозорих конструкцій та монтажу згідно чинних будівельних норм та стандартів.

Основні параметри світлопрозорих конструкцій, які впливають на їхню енергозберігаючу здатність:

  • монтажна глибина профілю;
  • кількість та форма камер;
  • дистанційна рамка – не металічна, а «тепла», полімерна;
  • тип застосованого склопакету;
  • оптимізація конструкції, що допоможе зменшити втрати по монтажних швах.

Фізична величина, яка характеризує ці властивості, – коефіцієнт опору теплопередачі (КОТ).

Згідно ДБН В.2.6–31:2016 «Теплова ізоляція будівель», територія України умовно поділена на дві кліматичні зони з відповідними вимогами до показників опору теплопередачі світлопрозорих конструкцій.

Для південних областей та Закарпаття (або 2–ї кліматичної зони) коефіцієнт опору теплопередачі повинен становити не менше, ніж 0,6 м2К/Вт, для решти території – не менше, ніж 0,75 м2К/Вт.
На більшій частині території України рекомендовано встановлювати в житлових приміщеннях 2–камерні склопакети з енергозберігаючим напиленням на одному або двох стеклах, заповнені інертним газом (аргоном, криптоном або їхньою сумішшю).

Чим більша монтажна глибина – тим кращі характеристики буде мати віконна конструкція в комбінації з відповідним енергоефективним склопакетом.

Наприклад, профільні системи глибиною 70 мм у комбінації із заповненим аргоном двокамерним склопакетом з енергоефективним напиленням та загальною товщиною склопакета 40 мм та більше – оптимальне рішення для багатоквартирного будинку.

Відповідно до зміни №1 до ДСТУ Б В.2.6–15:2011, номінальна товщина армуючого профілю повинна бути не меншою за 1,5 мм.

Правильно підібране армування визначає жорсткість конструкції, її здатність сприймати вплив вітрових навантажень, безпеку і працездатність.

Товщина стінок армуючого профілю та його геометрія повинні відповідати статичним розрахункам. У деяких випадках слід використовувати спеціальні добірні профілі, підсилювачі та компенсатори температурних розширень.

Вибираючи фурнітуру, звертайте увагу на можливості її комплектації. Корисними можуть виявитися функції провітрювання, блокування неправильного відкриття, замок на ручці. А додаткові точки притиску роблять вікно герметичним.

Дотримуйтеся вимог до монтажу віконних конструкцій. Внаслідок неправильного монтажу втрати тепла через монтажний шов (місце стику віконної конструкції та отвору стіни) можуть бути дуже значними.

Згідно ДСТУ Б В.2.6–79:2009 «Шви з’єднувальні місць примикань віконних блоків до конструкцій стін.

Загальні технічні умови», монтажний шов повинен виконуватися з обов’язковим формуванням контурів гідро– та пароізоляції. Вони можуть бути виконані за допомогою спеціальних монтажних стрічок або герметиків.

Монтаж за вимогами ДСТУ дозволить зберегти тепло, збільшить термін експлуатації вікна, збереже структуру утеплювача та допоможе запобігти руйнуванню монтажного шва.

«Формула» заміни вікон:

  • вибір якісного та енерго­ефективного вікна / дверей;
  • правильне встановлення конструкції по глибині віконного прорізу для запобігання утворенню конденсату;
  • відповідність комплексу Вікно – Стіна – Утеплювач;
  • комплексний монтаж.

Олексій БІЛЕНКО,
proosbb.info

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»