fbpx

Рівнян запрошують на виставку народного художника Валерія Франчука

Діліться інформацією з друзями:

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» до 30-річчя Незалежності України презентує ретроспективну виставку (живопис, скульптура) народного художника України, лауреата Шевченківської премії та премії ім. В. Стуса Валерія Франчука –  «ОСМИСЛЕННЯ»

Коли:  18 серпня 2021 року  о 17:00
Де: галерея європейського живопису «Євро-Арт» – Рівне, пр. Миру, 4.
Організатор: арт-група галереї європейського живопису «Євро-Арт».

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» до 30-річчя Незалежності України презентує малярство і скульптуру Валерія Франчука – народного художника України та лауреата Шевченківської премії та премії ім. В. Стуса.

У Рівному Валерій Франчук презентує свою ретроспективну виставку «ОСМИСЛЕННЯ», а це понад 40 картин і скульптур із найвідоміших його циклів та серій – «Розгойдані дзвони пам’яті» (присвячений світлій пам’яті невинно убієнних голодоморами 1921-23, 1932-33, 1946-47 рр.), «Молюсь за тебе, Україно» (на поезії Т. Шевченка), «Плоди саду людського» (роздуми про гармонійне поєднання душі людини, філософське осмислення буття, портрети), «Мир Вам!» (на біблійні сюжети), «Джерела» (на сюжети українських народних пісень), «Ода творцю світу» та «Квіти» (враження від дива світу природи української землі), «Свіча пам’яті» (присвята Героям Небесної Сотні), а також «Силуети» і «Моя галактика», над якими Майстер працює упродовж останніх кількох років.

Усі твори Валерія Франчука виконані у його неповторній кольоровій гамі, пристрасній і ні в кого не запозиченій, та в оригінальній техніці виконання, яка створює унікальний голографічний ефект сприйняття.

Його заслужено називають Літописцем України, адже уся його творчість пов’язана з долею українського народу. Творам художника-однолюба, який навіки закоханий в Україну,  притаманні романтичний пафос, дивовижна виразність і така глибока українська наспівна емоційність. Висока образність його творів ущільнює в розмір полотна і великі трагічні явища, і причаєні народні сподівання, і ніжні сокровенні почуття.

Для довідки: творчий доробок митця за майже 40 років складається з більш як 6000 творів живопису, графіки і скульптури. На його рахунку більше 115 групоких та майже 200 персональних виставок в Україні та за її межами. Наприклад, у музеї Берлінської Стіни, у сеймі Польщі, у центрі «Олімпія» в Афінах (цей список можна довго продовжувати).

Твори художника зберігаються у багатьох музеях та культурних центрах світу. У 2011 році Валерій Франчук подарував державі (Музею-меморіалу голодомору в Україні) 72 своїх твори із циклу «Розгойдані дзвони пам’яті», над яким автор працює останніх 30 років.

Виставка Валерія Франчука «ОСМИСЛЕННЯ»  триватиме у двох центральних залах галереї «Євро-Арт» з 18 серпня по 3 жовтня 2021 року.