Рівневодоканал перевірив воду в озері Гідропарку

У соціальних мережах була поширена інформація про те що, в озері Гідропарку в районі вулиць Ботанічна, Севастопольська отруєна вода.

«Рівнеоблводоканал»  поширив повідомлення, що підприємство ніколи не стояло осторонь проблем міста: 

І ставить для себе пріорітетним завдання боротьби з нелегальними скидами відходів в водойми. Не став виключенням і цей випадок. – йдеться в повідомленні – Наші лаборанти, прибувши на місце скарги, дійсно виявили, що водойма під берегом вкрита синьо-зеленими плямами, які можна побачити на фото. Було відібрано дві проби вдень і вночі.

За результатами лабораторного дослідження Рівнеоблводоканал констатує, що синьо-зелені плями, жодного відношення до скиду відходів в водойму не мають.

Ці синьо-зелені плями – звичайні ціанобактерії (синьо-зелені водорості) забарвлені переважно у блакитно-зелений колір, в екстремальних умовах частіше мають забарвлення з різними відтінками червоного кольору. Зеленого відтінку клітинам надає хлорофіл «А». Червоний або блакитний колір обумовлений наявністю значної кількості фікобілінових пігментів. – зазначається у повідомленні.

Синьо-зелені водорості поширені в застояній воді, в ставах і ріках, що повільно течуть. Якщо вода починає «цвісти», вона набирає неприємного запаху, а риба потерпає від нестачі повітря.

Діліться корисною інформацією з друзями: