fbpx

Рівненський зоопарк відзначає 40 років з дня заснування

Діліться інформацією з друзями:

Днями Рівненський зоопарк, справжня родзинка нашого міста, найкращий у Західній Україні, відзначає своє 40-річчя.

Починаючи з року створення (1982), завдяки ініціативності, працелюбству, стратегії і величезній любові працівників до своєї роботи, зоопарк розвивається і розбудовується щодня. 30 років заклад успішно очолює Олег Павлюк. Він і є головним господарем та люблячим (до фанатизму) опікуном тварин.

Нині територія звіринця становить 11,6 га. Тут мешкає близько 190 видів тварин із усіх континентів земної кулі, 24 з яких занесено до Міжнародної Червоної книги.  Деяких тварин в Україні, можна побачити лише у Рівненському зоопарку – це антилопи ньяла та гну білохвостий, пака, лінивець двопалий, потто звичайний, мангобей червоноголовий та інші.

Гарний догляд за тваринами сприяє отриманню у них потомства. Щороку в Рівненському зоопарку народжуються малята майже у 30 видів тварин.

Основна частина зоопарку – це залишки старого фруктового саду та єдиний в межах міста природний лісовий масив площею 4,7 га.

На території зоопарку висаджено більше 130 видів деревних, чагарникових та трав’янистих рослин. 

На території зоопарку є дитячий майданчик, альтанки, місця для еко-пікніку та інші умови для зручного і комфортного відпочинку. Також працює «Парк динозаврів», гармонійно розташований у лісовій зоні без шкоди для природного середовища, але з урахуванням єдиного стилю «цілком природного» принципу демонстрації тварин, властивого Рівненському зоопарку.

Цей принцип є найбільш зручним для гостей закладу, оскільки дозволяє не лише продемонструвати різноманітність тваринного світу, а й взаємозв’язок тварин у природному середовищі. Усі комплекси оснащені зручними оглядовими майданчиками, пізнавально – освітніми стендами та виконані з урахуванням етнографічних особливостей, притаманних кожній області. Серед уже існуючих експозицій найпопулярнішими є «Патагонія», «Африканська савана», «Австралія». В даний час триває формування, реконструкція та планування нових зоогеографічних експозицій – «Дика природа рідного краю», «Тварини біля водойм», «Світ пустелі» та інші. Неабияким зацікавленням у відвідувачів закладу також користується етнографічний сектор парку «Бабусине подвір’я» – центр проведення численних свят (Гарбузовий фестиваль, Свято картоплі, «День українського борщу») та окремий комплекс «Екзотаріум», з унікальною для нашої країни експозицією «Нічний світ».

Рівненський зоопарк бере участь в міжнародних програмах по збереженню та розведенню рідкісних видів тварин (ЕЕР, ЕSB), яких є більше десяти. Серед них програми по збереженню тапіра рівнинного, тамарина імператорського, мангобея червоноголового та інших . Приєдналися до проекту Ukrainian Bat Rehabilitation Center, і відкрили в зоопарку філію центру реабілітації рукокрилих.

За час війни Рівненський зоопарк прихистив більше 100 тварин, яких евакуйовували з території воєнних дій.  І  попри всі тягарі війни, на території зоопарку йде будівництво нових експозицій, як для тварин, які втратили домівки, так і для постійних вихованців. Серед новобудов – освітня експозиція «Форт єнотів»; павільйони для марабу та дрібних африканських папуг (сектор «Африканська савана»); павільйони для саймірі та гусок Магелланових (сектор «Південна Америка»), павільйони для фазанів та кекликів (сектор «Азія»). Будується новий зал Екзотаріуму, значну частину якого займатиме експозиція представників місцевої фауни.

Джерело: Управління Культури і туризму