Четвертокурсник кафедри комп’ютерних наук та прикладної математики НУВГП і учень «Noosphere Engineering School» Камії-Максим Теа нещодавно склав свій перший 3D-принтер. Крім того, він працює над проєктом, що відслідковує кліматичні зміни.
За словами юнака, технікою та ІТ-технологіями він цікавився ще зі школи. Тому й майбутню спеціальність обрав пов’язану з інформаційними технологіями.
– Найголовніше, – розповідає Камії-Максим, – це власне бажання та можливість придбати потрібні компоненти, серед яких електроніка, крокові двигуни, пластикові кріплення та інші деталі. Цікаво те, що 3D-принтер у подальшому сам для себе і надрукував окремі деталі – каретку для екструдера та кріплення для охолодження моделі. Що стосується особливих навиків, то для того, щоб зібрати виріб, мені знадобилося вміння паяти та програмувати, розуміння основ радіоелектроніки та базові знання в області механіки.
Студенти «водника» у інноваційній лабораторії втілюють найсміливіші наукові задуми
Сценаріїв використання 3D-принтера чимало, тож кожен може обрати щось своє. 3D-друк виконується з використанням різних матеріалів: від полімерів на кшталт нейлону чи полікарбонату до глини та бетону. Є навіть прототипи, які друкують їжею – шоколадом чи напівфабрикатами.
У студента є ще кілька проєктів, над якими він працює в «Noosphere Engineering School». Завершується робота над сервісом агрегації архівних метеоданих «Lametsy». Ця система зможе надавати інформаційну підтримку державним, освітньо-науковим, громадським та бізнес-проєктам.
Хлопець із колегами збирає архівні метеодані, починаючи з ХХ ст., які будуть миттєво компонуватися та візуалізуватися для користувача. Крім того, є можливість застосовувати елементи математичної статистики для визначення змін клімату, впливу об’єктів людської діяльності на навколишнє середовище. Багатофункціональний комплекс дозволить не лише оцінити кліматичні показники, а й спрогнозувати та врахувати їхній вплив на продовольчу, техногенну та енергетичну безпеку, сформувати ціну на агропродукцію.
Максим не збирається зупинятися на досягнутому та продовжує експериментувати. У його планах – покращення та розширення функціоналу сервісу «Lametsy», конструювання 3D-сканера та вступ до магістратури в НУВГП.
- Кого стосуються карантинні обмеження у Рівному? (+офіційний документ)
- У Рівному оцінюють неформальне навчання кухарів
Ольга Степанченко, директор інноваційного підрозділу «Noosphere Engineering School» НУВГП:
– Майже два роки тому почав роботу наш інноваційний підрозділ. Тут студенти-водники можуть втілити своїх найцікавіші наукові ідеї. «Noosphere Engineering School» – це спільний проєкт Асоціації «Noosphere» і провідних університетів України. В рамках проєкту експерти технологічних компаній діляться зі студентами своїми напрацюваннями і практичним досвідом, а викладачі і професорський склад університетів – науковими, емпіричними, теоретичними рішеннями.
Всі учнівські проєкти проходять детальну експертизу, а команди отримують потужну менторську підтримку. Окрім вищезгаданого, в лабораторії реалізується ще п’ять проєктів. Їх тематика дуже широка: від ігрових до наукових. Ми дуже заохочуємо студентів розробляти й соціально відповідальні проєкти. Зокрема, спільно з компанією «EOS Data Analytics» було створено набір алгоритмів та програмний продукт для автоматизованого зонування міської території.
Наталія ПАРХОМЧУК
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»