fbpx

Рівненський психотерапевт доводить, що насолоджуватись життям та почуватися щасливішим можна навчитися

Діліться інформацією з друзями:

Поспіх, клопоти, невдачі, загрози, проблеми – така круговерть подій щодня накриває кожного. Тож не дивно, що ми часто не лише чуємо від близьких, а й самі кажемо: «Я не відчуваю задоволення в своєму житті» або «Мене нічого не радує» чи «Мені нічого не цікаво», «Не знаю, чого хочу».

Чому так відбувається і як це можна змінити, розповідає психотерапевт Галина ХИЛЮК.

«Часто чуємо про те, що багато людей не мають задоволення від життя, почуваються нещасними. Це може бути спонтанна реакція на певні ситуації чи події. Хоча, трапляється, не існує якоїсь чіткої причини для таких слів і почуттів. Зацикленість на своїх думках стає звичкою. Гнітючі думки фарбують світ у темні тони», – зазначає лікар.

Однак кожна людина – господар своїх думок. Тож почуватися щасливішим можна навчитися. Адже уміння насолоджуватись життям – це навичка, її слід розвивати і тренувати. Іноді упродовж тривалого часу. Навчитись акцентуватися на певному моменті, «смакувати» його.

«Уміння бути вдячним допомагає нам опанувати науку цінувати те, що ми маємо: спілкування, рідних, підтримку, кожну квіточку і ласкаве сонечко», – наголошує лікар.

Галина Хилюк запропонувала просту техніку для «тренування» почуття вдячності та вміння насолоджуватися:

  • згадайте і перелічіть прості речі, що є у вашому житті, які тішать вас: одяг, їжа, вода, фільм, книга тощо. Подякуйте життю і собі за це;
  • щодня ми щось нове вивчаємо, дізнаємось про себе. Перелічіть, що нового ви відкрили сьогодні та подякуйте собі за це;
  • щоб мати великі досягнення, ми щодня робимо маленькі кроки. Що сьогодні для вас було досягненням – устати з ліжка, поїсти, прочитати пост, книгу, виконати складне завдання? Подякуйте собі за це;
  • ми не завжди помічаємо, коли щось нам приносить задоволення. Що сьогодні змусило вас посміхнутися (квіточка, уривок улюбленої мелодії, сонячна погода, теплий дощ, розмова з давнім другом тощо).

Спробуйте виконувати ці рекомендації хоча б упродовж тижня – і ви помітите позитивні зміни. Живіть у мирі із собою та будьте щасливими!

Наталія НИРКОВА