fbpx

Рівненська влада самостійно вирішуватиме скільки коштуватиме тепло

Діліться інформацією з друзями:

Скільки платитимуть рівняни за тепло – невдовзі вирішуватимуть органи місцевого самоврядування. Проєкт відповідної постанови ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У Рівному вартість може зрости на чверть, – повідомили в Теплоенерго.

У Рівному населенню послуги з централізованого теплопостачання надає одне підприємство – “Рівнетеплоенерго”. Тариф у Рівному входить у трійку найвищих по Україні. Станом на 21 травня рівняни сплачували 1795, 53 грн/гкал.

Керівник “Рівнетеплоенерго” Юрій Приварський у програмі “Сьогодні. Головне” на Суспільному розповів: така ціна чинна із 2018 року.

“В тому тарифі, який ми на даний момент маємо, прибутковість становить 0%. Він тільки враховує ті статті витрат, які несе підприємство на вироблення теплової енергії. Насправді проблема, з якою ми постійно стикаємося і стикаються всі підприємства – це те, що в країні не покривалася різниця в тарифах з 2016 року. І це скажені борги”, – каже очільник підприємства.

Після передання повноважень встановлювати тарифи на місцях Юрій Приварський прогнозує зростання ціни за послуги теплопостачання орієнтовно на 25%. Оновлений тариф рівняни зможуть побачити у своїх платіжках вже у цьогорічному опалювальному сезоні.

Читайте також:

 

За словами директора теплопостачального підприємства, у Рівному тариф затверджуватиме міськвиконком. На запитання, що буде, якщо місцева влада не погодить нову ціну, Юрій Приварський відповів так:

“Тут хотілося б спочатку послатися на законодавство. У випадку, коли тариф економічно необґрунтований, той орган самоврядування, який встановлює занижений тариф, зобов’язаний відшкодовувати вартість вказаного тарифу”.

Нині підприємство має акти готовності по 50% мереж, за оцінкою директора вони у досить зношеному стані. Загалом в обласному центрі протяжність труб теплопостачання – 200 км. Від стану цих тепломереж може залежати і тариф, за яким платитиме населення.

“Якщо тариф з нульовою прибутковістю – де знайти джерело, якщо тариф навіть не покриває вартості газу. Тут джерело може бути або ці кошти, закладені в тарифі, або безпосередньо це кошти, які виділяє місто”, – стверджує Юрій Приварський.

Що відомо

  • Рівне має розвивати централізоване теплопостачання, але з прицілом на альтернативні газу види палива. Це дозволить менше шкодити довкіллю і надавати якісні послуги з постачання тепла і гарячої води, заявив голова рівненського “Екоклубу” Андрій Мартинюк.
  • З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював відкритий ринок газу для населення. За ним споживачі можуть самостійно обирати постачальників палива, орієнтуючись на їхні тарифи та пакети послуг. Таким чином вони можуть обрати більш вигідні умови, тим самим заощадити додаткові кошти.

Суспільне