fbpx

Рівненський рибоохоронний патруль знищив понад 20 км заборонених знарядь лову

Діліться інформацією з друзями:

 22 січня Рівненський рибоохоронний патруль здійснив утилізацію конфіскованих заборонених знарядь лову. Так, було утилізовано 946 од. (сітки, «павуки», «екрани», неводи, ятері та ін.). Загальна довжина знищених сіток склала 20 945,3 метрів. Крім того знищено 5  електроловів з акумуляторними пристроями та 3 гумових човни.

Знищувались, ті знаряддя лову згідно яких судами було прийнято рішення щодо їх знищення, а також знаряддя лову, які вилучені за актами безгосподарського майна. Ліквідація здійснювалася шляхом приведення заборонених знарядь у непридатність для використання – рубанням та різанням. У подальшому знищені знаряддя лову будуть вивезені на полігон твердих побутових відходів для утилізації.

Процес знищення відбувався згідно постанови КМУ від 25 серпня 1998 року за № 1340 «Про порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним». На акції була присутня комісія у складі представників Рівненського рибоохоронного патруля, головний спеціаліст Відділу фінансів галузей виробничої сфери управління доходів та фінансів галузей виробничої сфери департаменту фінансів облдержадміністрації, головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень у Рівненській області Західного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) та заступника начальника управління – начальника Відділу по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Рівненській області.

Нагадуємо, протягом 2020 року працівниками Рівненського рибоохоронного патруля було викрито 1 219 порушень природоохоронного законодавства. Під час рибоохоронної діяльності у громадян вилучено 984 од. заборонених знарядь лову ( 876 сіток, загальною  довжиною 22 079 м, 14 – колючих, 6 – засобів та знарядь лову підводних мисливців і 5 електроловів ). Знаряддя лову, які вилучались згідно складених адміністративних протоколів, зберігались в Управлінні до прийняття відповідного рішення у суді.

Повідомляємо, за використання заборонених знарядь лову (сітки без дозволу на промисел, електрострум, вогнепальна зброя тощо) передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 340 грн до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Рівненський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 540-53-90

Довідкова інформація

Згідно Інструкції щодо здійснення провадження в органах рибоохорони по справах про адміністративні правопорушення, заборонені знаряддя лову порушникам не повертаються, а реалізуються рибогосподарським або іншим організаціям для використання при виготовленні дозволених знарядь лову або знищуються у випадку неможливого використання їх з іншою метою. знищення вилучених у порушників заборонених знарядь лову, іншого майна, що