fbpx

Рівненські ОСББ потрібно визволити з рабства управлінської компанії

Діліться інформацією з друзями:

У лютому цього року Рівненський міськвиконком затвердив результати конкурсу з призначення управителя для 79 багатоквартирних будинків, мешканці яких не утворили ОСББ чи не обрали управлінську компанію. Весь район, який раніше обслуговувався ЖКП «Покровське»: Базарна, Директорії, Кавказька, проспект Миру, Міцкевича, Пластова, Петлюри, Шевченка тощо.

Всі потрапили в одну лузу: всіх тепер буде обслуговувати єдина управлінська компанія – приватне товариство «Чистота і порядок» (ЧіП).

За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, «…завтра будь-який будинок може обрати будь-яку іншу (компанію), ніж ту, що ми запропонували, або створити ОСББ».

20 лютого співвласники будинку № 12 на  пр. Миру зареєстрували своє ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку). Рішенням установчих зборів визначили спосіб управління будинком через господарську діяльність ОСББ. (Бо за законом управління багатоквартирним будинком здійснює ОСББ через свої органи управління).

Згідно із законом 15 березня ОСББ «Миру 12»  звернулося до сторін підписання договору про управлінську компанію: до УЖКГ (управління житлово-комунального господарства) та ЧіП із заявою про обраний ними спосіб управління через ОСББ, тобто про розірвання договору з управлінською компанією ЧіП.

ОСББ визначило дату – 1 червня – як дату початку своєї господарської діяльності (через 2 місяці після подання заяви)  і припинення здійснення нарахування ЧіПом оплати за послуги. Повідомило ЧіП про те, що УК повинна передати всю технічну документацію  на будинок. А також надати інформацію про виконані роботи з технічного обслуговування і ремонту конструктивних елементів та інженерних систем будинку, дані бухгалтерського обліку доходів та витрат на утримання будинку тощо.

Але не так сталося, як гадалося! Управлінська компанія в порушення законодавства не розриває договір про надання послуг ОСББ. Не передає технічну і проєктну документацію. Надсилає і далі рахунки з оплати неіснуючих послуг. Це тягнеться вже півроку.

Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»

Якщо протягом дії договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники приймуть рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком або про обрання іншого управителя, співвласники мають право достроково розірвати такий договір, попередивши про це управителя, призначеного на конкурсних засадах, не пізніш як за два місяці до дня розірвання договору.


Швед, побив 26-річний рекорд Сергія Бубки

Все – ні кума, ні свата, ні брата: парламент заборонив депутатам брати на роботу родичів

Ви здивуєтесь, але управлінська компанія ЧіП досі стверджує, що не отримувала від ОСББ повідомлення про розірвання договору. І це не зважаючи на те, що 1 червня директор, інженер і майстер ЧіПа підписали Акт приймання передачі будинку з управління ЧіП в управління ОСББ. (Між іншим, в Акті міститься багато помилок і неточностей: і в площі будинку, і в площі квартир, і в кількості квартир, і в кількості колонок тощо).

Співвласники будинку звернулись до мене з проханням вжити заходів для  врегулювання правовідносин між ОСББ і Управляючою компанією. Ми ініціювали проведення експертного дослідження щодо питання «надуманої» заборгованості за літні місяці, що безпідставно виникла в зв’язку з не вчиненням Управлінською компанією дій, пов’язаних із передачею будинку до ОСББ.

На моє депутатське звернення, після особистої розмови з директором ЧіП, я отримала електронною поштою від ЧіП дивний лист, в якому вказується, що:

«при особистих зустрічах із головою ОСББ керівництво «ЧіП» повідомило про готовність розірвати договір»;

«договір продовжує діяти» (після всіх звернень ОСББ  і мого теж!!!);

«висловлюємо готовність розірвати договір з 1 вересня».

Тобто ЧіП знає закон, знає, що договір треба розірвати відповідно до закону 1 червня, але незалежно від цього, «тягне гуму» до 1 вересня. І хоче отримати гроші ще за три додаткові місяці, посилаючись на те, що виконували певні роботи. Уявіть, ви майстра не замовляли, а він самовільно у вашому дворі влаштував фонтан і хоче, щоб ви йому за це заплатили. Абсурд.

ОСББ буде подавати в суд… Договір повинен бути не просто розірваний, а розірваний на дату відповідно до законодавства – 1 червня. Заборгованість за літні місяці повинна бути визнана недійсною. А от документи, технічна документація тощо повинні бути надані ОСББ в повному обсязі. Перевіримо.

Людмила ТУРОВСЬКА, депутат Рівненської міської ради