Рівнегаз: понад 600 споживачів можуть залишитися без тепла

А все через те, що досі не мають дистанційних засобів обліку газу.

Понад 1200 комерційних вузлів обліку природного газу непобутових споживачів Рівненської області повинні бути оснащені засобами дистанційної передачі даних.

Така обов’язкова вимога прописана у Кодексі газорозподільних систем і п. 4 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, № 2494 від 30.09.2015. У постанові, зокрема, зазначається: «Власникам комерційних вузлів обліку природного газу (крім комерційних вузлів обліку, які встановлені на об’єктах побутових споживачів) забезпечити облаштування засобами дистанційної передачі даних власні комерційні вузли обліку».

Станом на вересень цього року засобами дистанційної передачі даних, що відповідають вимогам, окресленим у Кодексі газорозподільних систем, оснащено близько 600 комерційних вузлів обліку природного газу, понад 470 комерційних вузлів обліку природного газу перебувають у процесі облаштування. І хоча у постанові НКРЕКП вказаний кінцевий термін – 30 квітня 2019 року, ще понад 600 комерційних вузлів обліку дотепер не мають засобів дистанційної передачі даних.

Відповідно до постанови Національної комісії передбачено поетапне оснащення вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних, починаючи з тих, річний обсяг обліку природного газу яких перевищує 3 мільйони кубометрів.
Встановлення засобів дистанційної передачі даних проводиться на підставі технічного завдання або технічних умов на реконструкцію вузла обліку газу.

Для отримання технічного завдання або технічних умов на реконструкцію вузла обліку газу споживачам необхідно звернутись до фахівця по роботі з клієнтами в Центр обслуговування клієнтів АТ «Рівнегаз» за адресою: м. Рівне, вул. Грушевського, 8. До заяви необхідно додати копії паспортів та довідку щодо режиму роботи газоспоживчого обладнання, копію проектної документації.

Для облаштування ВОГ споживач може скористатися послугами фахівців, які мають відповідний досвід і кваліфікацію. Важливо, щоб вказані компанії виконали роботи під ключ, тобто здали ВОГ після оснащення АТ «Рівнегаз».

З наближенням опалювального сезону 2019-20 року для уникнення непорозумінь у подальшому безперервному забезпеченні газопостачання та на виконання постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 № 2494 споживачам газу необхідно облаштувати комерційні вузли обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних.

Тим, хто дотепер не виконав вимог постанови НКРЕКП, повідомляємо, що у із запровадженням в Україні ринку газу та проведення щодобового балансування обсягів газу АТ «Рівнегаз» не зможе пустити газ на об’єкти газоспоживання, які не облаштовані засобами дистанційної передачі даних в опалювальному сезоні 2019-20.

Світлана САБАНЮК, фахівець по зв’язках із громадськістю та пресою АТ «Рівнегаз»

Діліться корисною інформацією з друзями: