fbpx

Рівне: тролейбус хочуть пустити до Тинного

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні в Рівному презентували другий новенький тролейбус, придбаний цього року коштом міського бюджету. Перший доставили в місто наприкінці жовтня. Уже наступного тижня, після завершення всіх технічних тестувань та обкаток, нові сучасні тролейбуси почнуть курсувати на міських маршрутах.

Новий електротранспорт – україно-білоруського виробництва («Південмаш»), він відповідає усім сучасним вимогам: має низький рівень підлоги, пандус для маломобільних пасажирів (люди похилого віку, особи на візках, батьки з дитячими возиками), зручні пасажирські сидіння, якісне освітлення, кондиціонер у кабіні водія, кілька інформаційних табло для зручності пасажирів.

– Сподіваюся, що рівняни оцінять комфортність нових тролейбусів, адже їх навіть не можна порівняти з тим, що ми мали до цього,– прокоментував міський голова Рівного Володимир Хомко.– Як би не було скрутно, будемо намагатися купувати щороку нові машини для громадських перевезень. Основним у цій сфері має бути екологічно чистий транспорт: тролейбус, електробус або автобус, що працює на газі. Будемо розвиватися в цьому напрямі.

Тролейбуси придбані через систему «Прозоро», вони коштували майже 10 мільйонів гривень. До речі, в майбутньому можуть збільшити кількість тролейбусів у місті з автономним ходом (нині їх є 7). Адже потребу в цьому транспорті мають мешканці Тинного, Нового Двора. На підприємстві вивчать ситуацію. І якщо буде достатній пасажиропотік, невдовзі тролейбус із автономним ходом буде курсувати й до Тинного, розповів мер.

Цей варіант більш реальний, адже не потребує прокладання нової контактної мережі. Тобто місто може за коротший час і з меншими фінансовими витратами поліпшити транспортне сполучення з віддаленими від центру масивами.

Крім того, стало відомо, що міське тролейбусне підприємство черговий раз визнали кращим у своїй галузі. Рейтинг за підсумками основної діяльності щокварталу складає корпорація підприємств електротранспорту України «Укрелектротранс». Рівнеелектроавтотранс традиційно посідає перші місця, розповів директор цього комунального підприємства Валентин Ткачук.

Наталія НИРКОВА