Рівне: тролейбус хочуть пустити до Тинного

Сьогодні в Рівному презентували другий новенький тролейбус, придбаний цього року коштом міського бюджету. Перший доставили в місто наприкінці жовтня. Уже наступного тижня, після завершення всіх технічних тестувань та обкаток, нові сучасні тролейбуси почнуть курсувати на міських маршрутах.

Новий електротранспорт – україно-білоруського виробництва («Південмаш»), він відповідає усім сучасним вимогам: має низький рівень підлоги, пандус для маломобільних пасажирів (люди похилого віку, особи на візках, батьки з дитячими возиками), зручні пасажирські сидіння, якісне освітлення, кондиціонер у кабіні водія, кілька інформаційних табло для зручності пасажирів.

– Сподіваюся, що рівняни оцінять комфортність нових тролейбусів, адже їх навіть не можна порівняти з тим, що ми мали до цього,– прокоментував міський голова Рівного Володимир Хомко.– Як би не було скрутно, будемо намагатися купувати щороку нові машини для громадських перевезень. Основним у цій сфері має бути екологічно чистий транспорт: тролейбус, електробус або автобус, що працює на газі. Будемо розвиватися в цьому напрямі.

Тролейбуси придбані через систему «Прозоро», вони коштували майже 10 мільйонів гривень. До речі, в майбутньому можуть збільшити кількість тролейбусів у місті з автономним ходом (нині їх є 7). Адже потребу в цьому транспорті мають мешканці Тинного, Нового Двора. На підприємстві вивчать ситуацію. І якщо буде достатній пасажиропотік, невдовзі тролейбус із автономним ходом буде курсувати й до Тинного, розповів мер.

Цей варіант більш реальний, адже не потребує прокладання нової контактної мережі. Тобто місто може за коротший час і з меншими фінансовими витратами поліпшити транспортне сполучення з віддаленими від центру масивами.

Крім того, стало відомо, що міське тролейбусне підприємство черговий раз визнали кращим у своїй галузі. Рейтинг за підсумками основної діяльності щокварталу складає корпорація підприємств електротранспорту України «Укрелектротранс». Рівнеелектроавтотранс традиційно посідає перші місця, розповів директор цього комунального підприємства Валентин Ткачук.

Наталія НИРКОВА

Діліться корисною інформацією з друзями: