fbpx

Рівне: юні арифметики змагались на олімпіаді

Випробування знань та захоплююче свято влаштували для своїх вихованців викладачі школи ментальної арифметики «Indigo mental club». У Рівному відбулася ІІ обласна олімпіада з ментальної арифметики, в якій змагалося більше 130 дітей не лише з Рівненщини, а й з сусідніх Хмельниччини та Тернопілля.

Учасники олімпіади виконали два типи завдань: математичні приклади різної складності вирішували спочатку за допомогою спеціальної рахівниці – абакуса, а далі – рахували усно (на уявній рахівниці). На кожен етап відводилося по чотири хвилини, за цей час потрібно було зробити якомога більше.

Після випробування дітям запропонували різноманітні пізнавальні майстер-класи від рівненської ІТ-школи «KidIT». Згодом, доки вчителі проводили підрахунок балів, дітей і батьків розважав фокусник-ілюзіоніст Василь Савʼюк. 

Після перевірки робіт визначили переможців у шести різних категоріях. Загалом відзнаки та дипломи отримали 48 учасників. Причому серед чемпіонів були не лише ті, хто вже тривалий час практикує ментальну арифметику, а й новачки.

Ми дуже задоволені успіхами наших вихованців, зазначила представниця Всеукраїнської спілки клубів ментальної арифметики в м.Рівне Юлія Семенюк. – Тішимося, що на другій олімпіаді кількість учасників зросла в чотири рази, порівняно з попереднім роком. За цей час наші центри вже працюють не лише в Рівному, а й в більшості районних центрів та навіть у сусідніх областях. Торік юні рівняни брали участь у міжнародній олімпіаді з ментальної арифметики і здобули перші місця. І хоч у шкільній програмі поки що ця методика не представлена, але вона схвалена Міністерством освіти. Адже сприяє не лише розвиткові математичних навичок, а й поліпшує пам’ять, допомагає дітям краще і швидше засвоювати навчальний матеріал. У минулому навчальному році розпочався науковий експеримент з вивчення впливу ментальної арифметики на розвиток українських діток. У двох школах Чернігова та Києва діти займаються за цією методикою. Керівник проекту – викладач РДГУ Ігор Войтович. Сподіваємося, що ментальна арифметика матиме ще більше прихильників. 

Перелік чемпіонів ІІ обласної олімпіади з ментальної арифметики Indigo mental club:

Ярослав ДЕМЧУК (м.Костопіль)

Владислав КІСІЛЬ (м. Рівне)

Маркіян КУХАРЧУК (м. Рівне)

Іван Вдович (м. Славута, Хмельницька область)

Владислав ТКАЧУК (м. Хмельницький)

Анастасія Третяк (м. Хмельницький)

Вероніка Новоселецька (м. Острог)

Святослав Біленький (м. Тернопіль)

Повний перелік переможців обласної олімпіади з арифметики читайте в наступних публікаціях на нашому сайті.

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»