fbpx

Рік випробувань соціальні працівники Рівного прожили без потрясінь

Діліться інформацією з друзями:

Добігає кінця 2020 рік… Рік, який навчив усіх працювати в дистанційному режимі та активніше застосовувати електронні сервіси.

Аби не бути голослівною, скажу, що за період запровадження обмежень 2339 громадян подали заяви і документи через онлайн-ресурси (https://e-services.msp.gov.ua/, https://sudsidii.mlsp.gov.ua/, https://e-nanny.ioc.gov.ua/, https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/), повноцінно запрацював офіційний веб-сайт управління rivnesoc.qov.ua.

Протягом року щомісячно забезпечувалось проведення 17425 особам виплат 23 видів державних соціальних допомог та компенсацій (малозабезпеченим родинам; сім’ям з дітьми; особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; непрацюючим особам, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату, та інші). На зазначені цілі з державного бюджету спрямовано 343645,8 тис. грн.

Із загальної чисельності одержувачів допомог, в 2020 році вперше звернулось 6342 особи, з яких 1009 осіб, які отримали допомогу на дітей як фізичні особи-підприємці, що впроваджена в період карантину. З 1 серпня розширено перелік допомог, документи на призначення яких, відповідно до започаткованої з серпня 2019 року співпраці у сфері надання адміністративних послуг, приймаються адміністраторами ЦНАП. Так, до послуг з прийому документів на призначення допомог у зв’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини, на дітей, над якими встановлено опіку або піклування, на дітей одиноким матерям, на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, при усиновленні дитини, одноразова винагорода жінкам, яким присвоєне почесне звання «Мати-героїня», додана послуга з прийому документів на призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. Завдяки цим нововведенням та налагодженій взаємодії між нашим управліннями 3907 рівнян отримали можливість вирішувати свої питання за «життєвою ситуацією» в комфортних і пристосованих для них умовах.
На звернення 1243 батьків новонароджених дітей призначено грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на загальну суму 6350 тисяч гривень, яка вже зарахована на їх карткові рахунки.
Крім того, в 2020 році здійснено наступні види виплат, фінансування яких здійснювалось з державного бюджету: разова грошова допомога до 5 травня – 7693 особам на суму 10730 тис. грн; виплата соціальних стипендій студентам – 640 особам на суму 9320 тис. грн; разова грошова допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби – 60 особам на суму майже 125 тис. грн та інших видів допомог на суму 170,4 тис. грн. Виплачені одноразові грошові винагороди членам сімей 3-х загиблих патріотів, яким присвоєно звання Героя України (посмертно) на загальну суму більш як 315 тис. грн. Призначена грошова компенсація для придбання належного житла 12 ветеранам війни з числа учасників АТО/ООС та осіб, які брали участь в бойових діях на території інших держав на суму коштів понад 12856 тис. грн. За рахунок надходження субвенції з державного бюджету в сумі 4192 тис. грн 4 особам з інвалідністю внаслідок війни виплачена грошова компенсація для придбання належного житла, що була призначена в попередніх роках.

830 осіб з інвалідністю забезпечені протезно-ортопедичними та технічними засобами реабілітації, загальна вартість яких склала 8304 тис. грн.

Всього на обліку для отримання протезно-ортопедичних та технічних засобів реабілітації перебуває 3494 осіб та дітей з інвалідністю. Забезпечення засобами здійснюється за рахунок коштів державного бюджету відповідно до звернень громадян з дотриманням термінів експлуатації попередньо виданих та врахуванням їх сумісності.
В поточному році 18015 громадянам виплачено 195008,4 тис. грн коштів монетизованої субсидії, з них 15935 громадянам в грошовій готівковій формі на суму 170762 тис. грн та 2080 громадянам в грошовій безготівковій формі на суму 24246 тис. грн.
Щомісячно здійснюється нарахування 11402 особам пільг на оплату житлово-комунальних послуг на підставі інформації про тарифи, внески, ціну послуг, що подається організаціями-надавачами комунальних послуг, ОСББ, утримувачами відомчого житла, управлінськими компаніями (всього 673 організації). Для забезпечення надання громадянам монетизованих пільг з державного бюджету спрямовано 83580 тис. грн, за рахунок яких надано пільг у безготівковій формі – 7360 особам на суму 51577 тис. грн, а у готівковій формі – 4042 особам на суму майже 32003 тис. грн.
На соціальний захист громадянам, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, було спрямовано 11593,8 тис. грн (на оплату 1898 особам на додаткових та щорічних відпусток; на компенсаційні виплати сім’ям з дітьми та дітям з інвалідністю, яка пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС; на виплату 1219 особам щомісячних грошових компенсацій за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам віднесених до 1 та 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; на щорічну допомогу за оздоровлення, компенсацію за шкоду заподіяну здоров’ю та вихідну допомогу при скороченні; на відшкодування пільгових позик). Водночас за рахунок субвенції обласного бюджету міському бюджету на пільгове медичне обслуговування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, було відшкодовано 96,4 тис. грн. Зазначену пільгу отримали 165 осіб.
Кошти в сумі понад 309 тис. грн спрямовані обласному бюджету для забезпечення отримання 42 особами з інвалідністю послуг комплексної реабілітації в КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів» в с. Олександрія.
За рахунок коштів місцевого бюджету виплачено 510,7 тис. грн для 251 особи (забезпечення соціальними послугами громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, хворих, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, фізичними особами).

У місті Рівне з 2016 року діє Комплексна міська соціальна програма «Турбота» на 2016-2020 роки, яка фінансується за рахунок коштів міського бюджету.

Так, на 2020 рік для її реалізації затверджено 9250 тис. грн, з них профінансовано 7311 тис. грн для здійснення 47 видів різних виплат і компенсацій, надання грошових допомог та майже 891 тис. грн для надання фінансової підтримки 13 громадським організаціям осіб з інвалідністю та ветеранів війни. Крім того, придбано 154 допоміжних засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки та стільці туалетні) на загальну суму 99977 грн, для поповнення створеного в нашому управлінні пункту прокату технічних засобів реабілітації (фінансується з 2019 року). Протягом 2020 року 92 особи отримали 121 засіб реабілітації.
Державними соціальними інспекторами управління з метою визначення ступеня нужденності сім’ї проведено 1106 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян Рівного, які звертаються за призначення різних видів допомог. Перевірено 10564 особові справи щодо достовірності поданої заявниками інформації та нараховано до відшкодування державних коштів надміру наданих державних допомог у розмірі 1,8 млн грн.
Отож, підводячи підсумки роботи, яка охоплює різні за віком і соціальним статусом групи населення, зазначу, що цей нелегкий рік, рік надзвичайно високого рівня захворюваності, пристосувань до обставин, втрат і переживань, був все ж результативним у виконанні завдань соціальної політики.
Віра МЕЛЬНИК, начальник управління праці та соціального захисту населення