Регіони України переймають досвід Рівненщини у реабілітації ветеранів

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни, що у Клевані, відвідала делегація із Київської області. Керівництво ОДА, громадські активісти та учасники АТО переймали досвід у лікуванні та реабілітації військових. Про це інформує пресслужба ОДА.

Заклад є унікальним. На базі госпіталю утворений Республіканський центр лікування та реабілітації наслідків нейротравми для учасників бойових дій. Він діє уже 3 роки і є першим у державному секторі в системі МОЗ. 

«Тут лікуються та проходять реабілітацію учасники бойових дій, – розповів директор госпіталю ветеранів війни Андрій Бурачик. – Після важких черепно-мозкових та спинальних травм, ветерани потребують довготривалого лікування та реабілітації. Тому для кожного бійця є своя програма, яка триває від 21 дня до 6 місяців. За цей час пацієнти забезпечені фізіопроцедурами, масажем, лікувальною фізкультурою».

Серед процедур – підводний душ-масаж, вихрові ванни, вакуум-масаж, магнітолазерна терапія. Відновити здоров’я допомагають лікувальні грязі, озокерит та вулканічний пил, а також пресотерапія. Для цього використовується сучасне фізіотерапевтичне та реабілітаційне обладнання та багатофункціональні процедурні кабінети. 

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

«У самому госпіталі щороку отримують стаціонарне лікування близько 5 000 ветеранів війни, – зазначає заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я ОДА Олена Гандзюк. –  У закладі працює висококваліфікований медперсонал, психологи та реабілітологи. Фахівці постійно вдосконалюються. У минулому році психологи з госпіталю стажувалися у Військовому медичному інституті в Польщі. Тому вже поширюють набуті знання серед персоналу госпіталю за стандартами ЄС та НАТО».

Важливо, що під час тривалого перебування у госпіталі з пацієнтами можуть знаходитися й їхні рідні, що значно пришвидшує одужання бійців. Жити вони можуть разом у будиночках, які розташовані на території. 

У центрі лікуються ветерани не тільки з Рівненщини, а ще й пацієнти із усіх областей України. Лікування та реабілітація безкоштовна. За направленням слід звертатися до лікарсько-профілактичних закладів за місцем проживання.

 «З Київщини тут проходять реабілітацію декілька військових. Ми їх провідали, разом з тим, ознайомилися із умовами перебування пацієнтів. Такий досвід для нас важливий», – розповів заступник голови Київської ОДА Олег Торкунов.

До слова, ідея побудови аналогічних закладів в Україні  виникла під час візиту до госпіталю Президента України у жовтні 2020 року. Володимир Зеленський наголосив, що такі центри потрібні по всій Україні. За досвідом вже приїжджали колеги з Миколаєва, Волині  та Київщини.

Діліться корисною інформацією з друзями: