Прокуратура Рівненщини повернула громаді землю і ставок

Діліться корисною інформацією з друзями:

Північно-західний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу прокуратури Рівненщини в інтересах держави в особі Рівненської РДА. Суд скасував додаткову угоду про поновлення договору оренди землі та зобов’язав приватного підприємця повернути у власність громади земельну ділянку водного фонду площею майже 13,5 га і вартістю у понад 10 млн грн на Гощанщині.

Прокуратура встановила, що підприємець отримав в оренду земельну ділянку з водним плесом. Після закінчення строку дії договору оренди він мав переважне право на продовження цього договору на новий строк. Проте, чоловік не надав додаткових документів, які, зокрема, стосуються визначення розміру орендної плати, а відтак втратив це переважне право оренди. При цьому, колишній орендар продовжував розпоряджатися названою ділянкою та ставком, а його власник – недоотримувати кошти від оренди водойми.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Суд першої інстанції став на бік підприємця. З метою захисту інтересів держави прокуратура звернулась до Північно-західного апеляційного господарського суду, який погодився із доводами прокурора та визнав, що додаткову угоду про поновлення договору оренди землі укладено з порушеннями. Тому земельна ділянка з водним плесом підлягає поверненню громаді.