fbpx

«Престиж» стане академічним ліцеєм

Діліться інформацією з друзями:

Йому присвоять ім’я Лілії Котовської

Рівненська класична гімназія «Престиж» РМР невдовзі отримає нову назву і статус. Вона стане академічним ліцеєм та носитиме ім’я своєї першої директорки Лілії Котовської.

Відповідний проект рішення міської ради вже з’явився на її електронній сторінці.

– Ініціатором увічнення в назві закладу імені її фундаторки і першої директорки Лілії Котовської став трудовий колектив гімназії. Відповідне рішення ухвалили на загальних зборах у травні цього року,– розповів директор РКГ «Престиж» Сергій Рачинець.

Лілія Котовська очолювала інноваційну школу з дня її заснування ще в 1994 році. Тоді вона називалася Рівненською школою розвитку I ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 29, а у 2005 році її реорганізували в НВК «Престиж». Талановитий педагог очолювала цей заклад аж до 2016 року, до моменту своєї смерті. В усі ці роки заклад мав високий рейтинг і авторитет, не раз був відзначений не лише на місцевому, а й на національному рівні. У 2009 році гімназія «Престиж» стала кращою в національному рейтингу «100 кращих шкіл України», переможцем громадської акції «Флагмани освіти України». У 2010 році отримала статус «Найпрестижніший заклад освіти». Школа була переможцем міського рейтингу «Гордість міста» у 2003 і 2011 роках. Як і її дітище, Лілія Григорівна мала чимало відзнак, регалій і професійних нагород.

Тип навчального закладу змінюється з гімназії на ліцей, згідно з вимогами нового законодавства про освіту.

– Навчальні заклади, де є третій ступінь, тобто старша школа, мають називатися ліцеями. Закон дає певний перехідний період на переоформлення документів. Оскільки ми все одно маємо пройти процедуру перейменування, то вирішили одразу змінити і назву, і тип закладу, як того вимагає закон. Щоб двічі не змінювати статут і установчі документи,– пояснив Сергій Рачинець.– Слово «академічний» у назві означає, що ми пропонуємо нашим учням різнопрофільну підготовку, залежно від їхніх прагнень і талантів. Тобто у старшій школі вони зможуть обрати поглиблене вивчення не лише іноземної мови, а й інших дисциплін: історії, біології, фізики, математики тощо.

Очікується, що проект рішення про зміну найменування та типу гімназії буде внесено на розгляд депутатів на найближчій сесії міської ради. У разі його ухвалення заклад називатиметься «Рівненський академічний ліцей “Престиж” імені Лілії Котовської» РМР. Нині тут у 1–11-х класах навчається близько 600 учнів. Гімназія функціонує як школа повного дня. У другій половині дня учні мають можливість розвинути свої здібності і зацікавлення, відвідуючи гуртки та факультативи (їх є близько 20). З першого класу у школі запроваджено роздільне навчання хлопчиків і дівчаток. У старшій школі навчання проводиться спільно.

Наталія НИРКОВА