Повномасштабна війна прискорила процес, який давно вже треба було завершити. Рівне минулого року позбулося всього, що вочевидь нагадувало про більшовицько-імперську епоху.
Відтак у місті демонтували всю радянську символіку та монументальні знаки. З парків, скверів, майданів і вулиць прибрали стелу з іменами радянських діячів, пам’ятники та погруддя Олеко Дундича, Михайла Богомолова, Гулі Корольової, Миколи Кузнєцова, радянським партизанам, самохідну артустановку тощо. Перейменували понад пів сотні радянських, комуністичних, пов’язаних з росією назв вулиць і провулків. Повномасштабна війна прискорила значно цей процесс.
– Це було необхідно задля відновлення історичної справедливості, викорінення з нашого культурного, інформаційного простору символів російської та радянської окупації, – зауважив секретар Рівнеради, голова комісії з питань перейменування міських об’єктів Віктор ШАКИРЗЯН. – Цими вулицями будуть ходити наші діти, яким не варто засмічувати свідомість ворожими наративами. Поки українські військові у важких кровопролитних боях виборюють кожний метр нашої землі, ми просто не маємо права залишати принесені окупантами назви.
Віктор Шакирзян подякував усім членам комісії, краєзнавцям, історикам, представникам громадських, патріотичних організацій і депутатам усіх фракцій, які підтримали цю ініціативу. Тепер вулиці міста носять імена наших захисників, які поклали своє життя за незалежність України, культурних, громадських, політичних діячів.
Отож, позбувшись візуального «руского міра», залишилося вибороти Перемогу на полі бою. Вона неодмінно буде, бо Добро завжди перемагає Зло.