fbpx
гроші на допомогу ЗСУ Фантастична дівчина бирає

Діти Героїв успадкували вдачу своїх батьків

Діліться інформацією з друзями:

Семирічна Іринка Васильєва з Рівного після загибелі на війні тата та дядька торік почала заробляти гроші на допомогу ЗСУ. Юна волонтерка продає власноруч виготовлені віночки та інші прикраси.

За зібрані нею кошти вже вдалося придбати три тепловізори та три автомобілі, які передала у військову бригаду, де служив її батько, лейтенант Олександр Васильєв.

У серпні минулого року Іринку Васильєву запросили до Маріїнського палацу, де за участі Президента України Володимира Зеленського та першої леді відбулася патріотична акція «Діти-рятувальники – герої війни». Тоді малолітній рівнянці та ще сімом юним волонтерам вручили відзнаки за героїзм у російсько-українській війні.

А цими днями у гості до дівчинки завітала очільниця БФ «Гарні справи» Галина Кульчинська, яка ініціювала збір коштів на святкові подарунки 69 дітям полеглих Героїв Рівного.

– Фантастична дівчинка! В її дитячій кімнаті поряд із портретом загиблого тата-Героя багато українських прапорів з написами від військових, – не приховує захвату Галина Кульчинська. – Зовсім юна рівнянка, Іринка Васильєва у свої сім років уже більш як півроку робить квіткові віночки і продає їх на різноманітних ярмарках, а також у себе на сторінках у соцмережах. Всі кошти від продажів віддає на потреби військових. В її кімнаті таких віночків різних кольорів і з різними квітами безліч – всі чекають на своїх покупців. Погодьтеся, далеко не кожному дорослому таке під силу! Семирічна Іринка Васильєва робить значно більше, ніж може мала дитина для Перемоги ЗСУ. Але такий вже в неї характер – наполегливий і впертий. Як і в лейтенанта Олександра Васильєва.

Мабуть, тому на врученні Іринці Васильєвій Державної нагороди Президентом України вона знайшла можливість тихенько запитати у Володимира Зеленського:

«А де можна купити джавелін?» Бо джавелін – її дитяча мрія.

І попри все маленька Іринка (як і всі дівчатка) любить і колекціонує ляльки «L.O.L.». З такою іграшкою очільниця БФ «Гарні справи» і завітала до дівчинки в гості. А ще Галина Кульчинська купила в юної волонтерки три найкращі віночки.

– Важливо зробити акцент на тому, – наголошує Галина Кульчинська, – що подарунки куплені на кошти рівнян. І за бажанням самих мам дітям купували подарунки на їхній вибір, або перераховували мамам чи старшим дітям гроші на картку.

Крім Іринки Васильєвої новорічні подарунки від БФ «Гарні справи», куплені за гроші небайдужих рівнян, отримали й інші діти. Серед них – однорічна Катеринка Качуровська, котра, як зауважила Галина Кульчинська, весь час посміється. Так само, як посміхався її тепер назавжди 28-річний татко Ярослав. Чотирирічна Соломійка Богатько-Давидюк така ж серйозна, відповідальна і дуже розумна, як і її тато Сергій, котрий загинув 22 листопада 2022 року… А 8-річний Ілля – серйозна копія свого батька, старшого лейтенанта Сергія Рижука, який загинув у перші дні цієї клятої війни.

– Кожен і кожна з дітей наших полеглих Героїв – це їхнє продовження на цій Землі. А ще – це наша з вами довічна відповідальність, – зауважила Галина Кульчинська. – Не забуваймо про це. Ніколи. А діти – завжди просто діти, котрі дуже люблять свята і подарунки!

Благодійний фонд «Гарна справа», який дякує всім, хто долучився до збору коштів, продовжує доставляти дітям Героїв Рівного їхні новорічні замовлення. Радості й захвату словами не передати.

Олена ЧЕСНЯК

Читайте також: Повномасштабна війна прискорила процес звільнення Рівного від радянщини