fbpx

Помер щирий друг Рівного – польський кардіохірург Маріян Зембала

Діліться інформацією з друзями:

Учора стало відомо про смерть відомого польського кардіохірурга, трансплантолога, щирого і багаторічного друга Рівного – 72-річного професора Маріана Зембали. Він багато років допомагав Рівненській ЦМЛ, чимало наших кардіохірургів навчалися та стажувалися у очолюваному ним Сілезькому центрі хвороб серця. За його сприяння ЦМЛ Рівного отримала багато обладнання для лікування хвороб серця.

Відомі рівняни пишуть у соцмережах слова співчуття з цього приводу:

Колишній міський голова Рівного Володимир Хомко, на знак пошани своє співчуття написав польською мовою:

«Niesamowita strata. Nie żyje wybitny kardiochirurg pan Mariana Zembala. Wielki miłośnik życia, człowiek o wielkim sercu, który dał szansę na życie tysiącom ludzi. Pan Zembala odwiedzał nasze miasto wiele razy i bardzo kochał Ukrainę. Niech spoczywa w pokoju, a my zawsze będziemy o nim pamiętać!»

Щирі співчуття висловив директор Рівненського українського академічного музично-драматичного театру Володимир Петрів:

«У південно-західній частині Польщі є затишне місто з населенням у якихось 200 тис. Здавалося б звичайне собі місто. Хоча ні, у ньому є ТЕАТР. А всі міста з театром викликають в мене особливий щем та повагу. Так от часто, під час вистав, коли сидиш у глядацькій залі, можна розрізнити гул сирен. Таких, які ми звикли чути, коли вулицею мчить швидка. А все тому, що саме повз театр лежить шлях до установи, де тисячі землян отримують другий шанс на життя – Сілезький центр хвороб серця.

З 1993 Центром керував видатний польський кардіохірург і трансплантолог Мар’ян Зембала. У юності він був учнем Збігнєва Релігі, якому асистував під час першої у Польщі вдалої пересадки серця. У 2014-ому цей факт поляки увіковічнили у фільмі «Боги».

А далі у 1997 Мар’ян першим у Польщі трансплантував окрему легеню, а потім – легені разом з серцем. Він був професором, міністром охорони здоров’я у своїй країні і володарем надцінної медалі від Папи Римського Pro Ecclesia et Pontifice і… батьком чотирьох дітей.

Для мене він був тим, хто тримав моє серце у долонях в 2009.

Сьогодні МАР’ЯНА не стало. Він пішов до Бога, який дав йому неоціненний талант дарувати життя…

Я, як і сотні врятованих професором Зембалою з вдячністю згадуватиму цю ВЕЛИКУ ЛЮДИНУ до останнього удару ❤»