fbpx

Поліцейський та лісівники оперативно розшукали грибника, який загубився

Діліться інформацією з друзями:

Поліцейський офіцер Клеванської територіальної громади після отриманого повідомлення про те, що у лісі загубився 72-річний грибник, одразу вирушив по допомогу до працівників Новоставського лісового господарства.

Разом вони зателефонували до пенсіонера та розповіли, що і як треба зробити для порятунку. Основне правило — не панікувати та по мінімуму використовувати мобільний зв’язок, аби телефон не розрядився.

Чоловікові порадили спробувати знайти найближчий квартальний стовпчик, за яким можна було б визначити його місцезнаходження.

Хоч і одразу грибник розгубився, але зробив усе, як йому вказали та залишився чекати на порятунок у вказаному квадраті.

Нагадаємо поради, як діяти у лісі, якщо заблукали:

«Перед походом обов’язково повідомте рідним, куди саме направляєтеся та біля якого населеного пункту можете бути, — зазначає заступник начальника управління превентивної діяльності Андрій Шевчук. —  Якщо на місцевості не орієнтуєтесь, то ніколи не йдіть до лісу наодинці». 

Як додає Андрій Шевчук, необхідно брати із собою мобільний телефон і попіклуватися про те, щоб він був заряджений. Ідеальний варіант — мати у мобільному пристрої  GPS-навігатор або карти-додатки, які не потребують використання Інтернету.  

Утім, коли дорога додому стала невідомою, і поліцейські, і лісівники радять у жодному випадку не панікувати і намагатися пригадати бодай якісь об’єкти, що траплялися під час пересування лісом. 

«Це можуть бути і повалене чи зламане дерево, річка чи струмок і саме за цим намагатися віднайти дорогу, — зауважує лісничий Суського лісництва ДП Клеванський лісгосп Роман Шевчук. — А якщо вже зрозуміли, що заблукали, то спробуйте відшукати на лісових просіках квартальний стовпчик, де зображені номери кварталів, і залишайтися біля нього, поки вас не знайдуть». 

Утім, якщо остаточно зрозуміли, що заблукали — негайно телефонуйте на спецлінії 102 або 101. Чим швидше надійде повідомлення, тим оперативніше можна буде розпочати пошуки. Крім того, це дозволить зменшити район розшукових заходів. 

Також Роман Шевчук наголошує і на небезпеці, яку приховують лісові масиви. Це стосується болотистої місцевості, на яку може потрапити будь-хто. Такі місця треба обходити та уникати взагалі. Як правило, біля дерев завжди твердо, тому порада від лісівників — триматися стовбурів і не ступати на трав’янисте покриття, яке може бути підступним. 
 
Заразом поліцейські наголошують і дорослим — якщо йдете.