fbpx

Поліська митниця виграла суд про конфіскацію електромобіля «TESLA»

Діліться інформацією з друзями:

Поліська митниця Держмитслужби виграла справу в апеляційному суді Рівненської області щодо незаконного ввезення на митну територію України легкового електромобіля «Tesla Model X75D», вартістю понад 1,7 млн грн.

За результатами проведених перевірочних заходів працівники митниці спільно з ГУ Національної поліції у Волинській області та на підставі отриманих відповідей від митних органів іноземних держав з’ясували, що вказаний автомобіль був ввезений на митну територію України з приховуванням від митного контролю. Громадянин України подав документи, що містять неправдиві відомості щодо відправника та одержувача товару, а також його дійсної вартості.

Крім того, було встановлено, що цей електромобіль перебуває у власності норвезького банку та розшукується правоохоронними органами Норвегії, оскільки є предметом кримінального розслідування (за фактом незаконного заволодіння ним невідомими особами).

У зв’язку з цим, митниця запровадила адміністративну справу відносно громадянина України, про порушення митних правил України за ознаками ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. Санкція передбачає штраф в розмірі 100% вартості товару з конфіскацією предмету порушення митних правил.

У червні 2020 року суд Рівненського міського суду закрив провадження у зв’язку із закінченням строків притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

Проте, за результатами розгляду апеляційної скарги Поліської митниці Держмитслужби, Рівненський апеляційний суд постанову Рівненського міського суду скасував та притягнув громадянина України до адміністративної відповідальності у вигляді конфіскації вищевказаного автомобіля та накладання штрафу.

Джерело: поліська митниця Держмитслужби