Поки за старими цінами: у Рівному відклали підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті

Діліться корисною інформацією з друзями:

Рівняни поки їздитимуть тролейбусами і маршрутками за старими цінами. Сьогодні на засіданні міськвиконкому так і не змогли підтримати нові, підвищені тарифи.

Попередньо пропонувалося підняти вартість проїзду у маршрутках із 8 до 14 грн (+75%), а у тролейбусах із 6 до 10 (приблизно на 66%). Проїзний на тролейбус мав би вартувати 300 грн. За словами начальника міського управління транспорту Івана Фурлета, ці тарифи дещо менші економічно обгрунтованих.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Економічні підстави для збільшення тарифів були ще восени торік, стверджує чиновник. Але управління транспорту стимулювало перевізників оптимізувати свої витрати і зберегти тариф. З початком широкомасштабної війни зменшився суттєво пасажиропотік і ситуація далі загострювалася. Станом на сьогодні кожен хто користується громадським транспортом бачить що зменшилася кількість автобусів, тобто не виконуються об’єми перевезень. Особливо це помітно у вечірній час і в міжпікові періоди вдень.

Ці та інші економічні фактори призвели до того, що перевізники працюють на межі можливостей, їхні надходження покривають лише деякі витрати. Плюс ми бачимо, що зросла вартість палива.

Що ж до тролейбусів, то тут підняття тарифу теж обгрунтоване. Адже за останні місяці подорожчали запчастини, електроенергія. Нині 2/3 вартості перевезень електротранспортом покривається з міського бюджету.

Тому міська влада опинилася перед загрозою зупинки громадського транспорту. Тому й було винесено підняття тарифів на засідання міськвиконкому. Однак рішення не було ухвалено. Його планують розглянути на наступному засіданні виконкому. Можливо навіть наприкінці цього тижня.

– Не підняття тарифів може стати критичним для транспортної галузі і призвести до зупинки транспорту, – наголосив Іван Фурлет.