fbpx

Подорож у минуле – це можливо

Український культурний фонд підтримав реалізацію проєкту Державного архіву Рівненської області, завдяки якому це стане можливим.

Проєкт «Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста» буде реалізований у цьому році в рамках програми «Культурна спадщина» Українського культурного фонду.

Як повідомили в Державному архіві Рівненської області, проєкт сприяє збереженню, підвищенню рівня доступності та активного використання архівних документів.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Проєктом передбачається оцифрування історичних документів (карти, плани, схеми, проєкти будинків, фотодокументи) про міський простір міста Рівне міжвоєнного періоду. На основі цих документів будуть створені цифрові продукти, які передбачають віртуальну мандрівку центральною вулицею міста (сучасна вул. Соборна) у вигляді, який вона мала близько 100 років тому.

Ми матимемо можливість пройтись історичною вулицею, дізнатися про власників будинків та про установи, промислові та торговельні заклади, які там існували у 1920-1930-их роках. Така подорож стане можливою завдяки цифровій реконструкції автентичного вигляду збережених історичних будівель та втрачених будинків, створенні панорамного туру, 3D-сцен, розробці офлайн екскурсії та відеоекскурсії. Крім того, до усіх оцифрованих документів буде надана можливість віддаленого доступу.

На реалізацію проєкту Український культурний фонд надає майже 700 тис. грн у формі гранту.

Автори проєкту сподіваються, що досягнуті результати стануть цікавими та ціннісними для широкої аудиторії – як рівнян, так і гостей міста.

Фото: Державний архів Рівненської області

Читайте також: Внаслідок ДТП на Сарненщині травмувалися двоє неповнолітніх