fbpx

Побутове сміття у Рівному вивозять за графіком, а обрізане гілля – за окрему плату

У повсякденному житті практично чи не кожен день приносить нові виклики, клопоти і проблеми. Чимало питань через часті зміни в законодавстві, нормативних документах та різного роду циркулярах виникає й у діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які час від часу потрапляють у безвихідні ситуації. Аби знайти вихід з глухих кутів, з ініціативи ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ Рівненщини» відбуваються зустрічі з керівництвом Рівного та начальниками міських управлінь і комунальних підприємств. Під час однієї з них обговорювали тему вивезення сміття, яка викликала неабиякий ажіотаж та жваві обговорення.

На спільну робочу нараду з міським головою Володимиром Хомком запросили керівника КАТП 1728 Ростислава Кралюка. Також були присутні заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький, начальник управління житлово-комунального господарства Ярослав Сахнюк і його заступник Олена Москальчук.
У ході розмови були порушені актуальні питання, відповіді на які подаємо нижче. Щоправда, коли торкнулися теми прибирання на сміттєвих майданчиках, які облаштовані накриттям, розгорілася жвава дискусія. Але відповіді на питання, хто має їх прибирати, на жаль, так і не знайшли.
Наприкінці зустрічі Олексій Хмилецький підсумував дискусію, зауваживши, що в нашому місті не все так і погано:
– Ми продовжили термін експлуатації полігону ще на 10 років. Полігони горять, і наш, на жаль, не виняток. Тільки цього року він горів двічі. Щоб уникнути великої біди, ми зробили свій автономний водогін, маємо свердловину, місткості на 120 кубів. Крім того, на полігоні вже стоїть 7 гідрантів. Тому в разі виникнення надзвичайної ситуації зможемо впоратися з нею самі, без залучення пожежних машин. Також зробили КПП на в’їзді і встановили контроль за вивезенням сміття.

Пряма мова

На запитання голів ОСББ щодо вивезення сміття відповів керівник КАТП 1728 Ростислав КРАЛЮК.

– За яким графіком у місті вивозяться тверді побутові відходи?

– Графік вивезення сміття залежить у тому числі й від кількості встановлених на сміттєвих майданчиках баків. На сайті http://www.katp1728.rv.ua в розділі «Новини» можна знайти графік вивезення побутових відходів від багатоквартирних будинків станом на 1 жовтня цього року та ознайомитися з ним. КАТП готове, у разі потреби, вносити зміни в цей графік. Але для цього потрібне письмове звернення громадян або ж голів правління ОСББ.

– Чи існує графік вивезення великогабаритного та будівельного сміття?

– На тому ж сайті (http://www.katp1728.rv.ua) можна побачити інформацію про вивезення великогабаритного сміття та ремонтних відходів з територій, які поділені за належністю до колишніх ЖКП. А саме:

1) територія ЖКП «Сонячне», «Західне» – з 1 по 10-те число щомісячно;
2) територія ЖКП «Покровське», «Галицьке» – з 11 по 20-те число щомісячно;
3) територія ЖКП «Перспективне», «Промислове» – з 20 по 30-те число щомісячно.

– Як вирішити проблему з приватними будинками, які зносять зрізане гілля до сміттєвих майданчиків ОСББ?

– На жаль, це питання залишається відкритим і відповіді на нього немає. Вивезення гілля не входить до складової тарифу, тому є платною послугою як для мешканців приватного сектора, так і для мешканців багатоквартирних будинків. Але деякі люди, як і ОСББ, вмисно ігнорують цей факт. Зафіксувати та довести, хто, де і коли наскидав зрізане гілля дерев, дуже важко.

– Коли чекати сучасних якісних контейнерів?

– Їх не вистачає, вони виходять з ладу. Тільки за останні півроку зловмисники спалили близько десятка контейнерів. Ми розуміємо, що проблема є. Повірте, ми працюємо в цьому напрямі, і незабаром буде проведений черговий тендер із закупівлі сміттєвих контейнерів. А поки що будемо збільшувати кількість рейсів з вивезення сміття.

Записала Надія ГВОЗДИК, член правління ГО «РЦП ОСББ Рівненщини»