Нинішня зима виявилася не лише теплою, але й щедрою на обіцянки уряду про зменшення оплати за опалення. Тож саме через це не вщухає обговорення сум у платіжках Рівнетеплоенерго.
Тривалі і запальні дискусії не обмежується гнівними дописами у соцмережах та обуреннями на кухнях. З претензіями на великі нарахування за тепло люди йдуть до своїх найближчих «начальників» – голів ОСББ.
Додатково «на горіхи» перепадає тим, хто минулого року встановив у своїх будинках автоматику в теплопунктах. «Для чого ми витратили кошти на цю дурню, якщо такі величезні суми в платіжках приходять?» – добиваються правди рівняни.
Віктор, один з рівненських голів не витримав і зробив розрахунки для свого будинку. І виклав їх у Фейсбуці.
Подаємо його пост дослівно.
Третій місяць підряд мене, як голову ОСББ «Сонячне-2016», перестрівають мешканці будинку з питаннями на зразок: «Чому такі великі платіжки, адже зима тепла? Навіщо ми ставили автоматику, а економії немає?». Що ж, вирішив розібратися в цифрах, бо так і не зрозуміло: наскільки ті платіжки великі і наскільки «сильно тепла» зима. Те ж питання і по автоматичному вузлу регулювання – чи справді доречно було встановлювати його?
Для цього попросив платіжки в сусідки ( вона гарно архів зберігає) і порівняв спожиті нею Гкал попереднього та цього опалювального сезону станом на 20 лютого (оскільки минулорічна платіжка була саме на 20 лютого 2019-го року).
Акцентую увагу: будинок цегляний 5-поверховий, не утеплений, з дерев’яними вікнами, весь перший поверх цокольний (нежитлові приміщення)!!! В попередньому опалювальному сезоні ходили прикручувати зворотній вентиль, у цьому змонтували повноцінну автоматику та повністю збалансували систему. Ось що вийшло: Алілуя!!! На третину менше споживання!
Зауважу, що опалювальна площа не змінювалася ( 50,6 кв. м) , остання платіжка за лютий 2020-го була за тридцять три робочі дні на 23-е лютого, тому скоригував на 20-те. Зворотні стояки всі збалансовані , температура в межах відхилення – 0-4 градуси. Так зима ж набагато тепліша, знову скажуть мешканці!
Гаразд, у цьому розібратися нам допоможе сайт архіву погоди Рівненського аеропорту.
І що ми бачимо? Середньодобова температура в період з 15.10.2018 по 20.02.2019 року складає +0,4 градуса Цельсія, за аналогічний період цього ж опалювального сезону ( 15.10.2019 по 20.02.2020) – плюс 3,5 градуса Цельсія. Тобто, різниця склала 3,1 градуса. Отже, зима справді, набагато тепліша? !
А у відсотках, враховуючи те, що середня температура в квартирах була 20-21 градус ((20 – 0,4)/ (20 – 3,5) =) 18,78 %.
І, власне, висновок: конкретно взятий будинок за однаково взятий опалювальний період попереднього та цього року після монтажу автоматичного вузла регулювання став споживати менше на 36,59% теплоносія, при цьому середньодобова зовнішня температура зросла на 18,78%.
Питання: Чи справді ми переплачуємо? Чи варто монтувати автоматику? Чи може досить істерики, а просто порахуйте?
В коментарях відразу почалося обговорення і ще одна «світла голова» розмістила розрахунки по своєму будинку:
«Порахувала по нашому будинку. Поки без поправочного коефіцієнту на теплу зиму. У нас автоматика (минулої зими і цієї), звичайно, стояла. Тож різниця між опалювальними сезонами 2018-2019 (187,07 Гкал) та 2019-2020 (149,81 Гкал) вийшла 37,26 Гкал зі знаком мінус. Тобто, наш будинок використав на 20% менше тепла ніж минулої зими.
Ми завжди на когось сподіваємося. Ось прийде «добрий цар» і зробить так, аби у нас було все гаразд. Проте, як доводить розрахунок пана Віктора: «На уряд сподівайтеся, але краще покладайтеся на самого себе: встановлюйте автоматику, застосовуйте енергозберігаючі технології, робіть усе, щоб бути незалежним від примхливої ціни на газ»
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»