fbpx

Історія вчительки, яка присвятила півстоліття свого життя одному навчальному закладу

Минулого тижня, 11 жовтня, у педагогічному колективі Рівненського обласного наукового ліцею-інтернату відбулася унікальна подія – 50-ліття освітянської праці в одному закладі (!) зустріла Людмила Григорівна Клименко. Скажете, що такого не буває? Буває, але не в кожного.

Пів століття тому, далекого 1973 року, до Рівненської школи-інтернату прийшла працювати випускниця Київського інституту іноземних мов Людмила Григорівна. У 1990-му вона стояла біля витоків теперішнього ліцею – єдиного в області  на той час  нового типу освітнього закладу.

Наша співпраця з Людмилою Григорівною розпочалася в 1993 році. Тоді вона обіймала посаду заступника директора з навчально-виховної роботи. Мене ж призначили на посаду заступника з науково-методичної роботи.

Це був час становлення ліцею, апробації профільного навчання, створення спеціальних груп для підготовки випускників до внз (бібліотечної, екологічної, економічної, механічної спеціалізацій), укладання угод про співпрацю, запровадження іменних стипендій, написання перших манівських робіт, розробки профільних спецкурсів… Всього не перерахуєш.

Людмила Григорівна увесь цей час була не просто гарним керівником, але й вихователем, наставником, мудрим порадником і педагогом. Упродовж усього часу вона продовжує залишатися прекрасною вчителькою іноземних мов. Тисячі її випускників успішно оволоділи англійською. Пригадую середину 90-их, коли ми вперше випускали економічний клас. До нас прийшли   діти, які стали прекрасними учнями, успішними випускниками і реалізованими у житті молодими людьми. Мені довелося побувати на виставі, яку вони підготували під керівництвом Людмили Григорівни англійською мовою. Дійство, що тривало упродовж години без перекладу українською мовою, заворожувало весь зал.

Якось попросився на урок до Людмили Григорівни (німець пішов до англійців). Перше, що мене найбільше вразило – ставлення до учнів. Воно формується на основі великої любові до дітей і розуміння своєї місії як педагога.

Людмила Григорівна ще працює. І дай, Боже, кожному такого темпу, життєвого ритму, знань і умінь. А принагідно хочу привітати Людмилу Григорівну з потрійним ювілеєм – «золотим весіллям», п’ятдесятиріччям сина і полуднем трудової діяльності! Дякую Господу, що наші життєві стежки перетнулися на цій професійній ниві, засіяній добром людських сердець.

Віктор МИСАН,
заступник директора РОНЛ

Читайте також: Поліція з’ясовує обставини побиття учня вчителем на Рівненщині