fbpx

П’ять легенд про походження свята закоханих

Діліться інформацією з друзями:

День святого Валентина відзначається вже кілька століть, і за цей час з’явилося безліч традицій, які багато людей із задоволенням наслідуують. Відповідно, кожен рік свято «обростає» і новими фактами, що стосуються Дня закоханих. Про деякі з них ми вам сьогодні й розповімо.

1. Існує, як мінімум, 5 легенд – гіпотез, пов’язаних із походженням Дня святого Валентина, а самих Валентинів, що претендують на звання «родоначальника» свята, налічується не менше семи. Правда, документально підтверджено реальне існування лише двох мучеників з таким ім’ям, яких дійсно стратили, але за що конкретно – історія замовчує.

2. Свято кохання пішло з римських луперкалій – язичницького фестивалю родючості. Як і в нашій країні, в європейських державах ті дохристиянські святкування, які не виходило взагалі заборонити, адаптували під нову релігію, присвячуючи їх якомусь християнському святому. При цьому нині в День святого Валентина Римсько-католицькою церквою не проводяться якісь особливі богослужіння, це свято світське, а не релігійне.

3. Перша згадка про День святого Валентина, як про День закоханих, зустрічається в хроніках XIII століття, а поширення у вищому світі він отримав тільки наприкінці XIV століття. Сталося це завдяки двом популярним в ті часи письменникам – Джеффрі Чосеру і Джону Гауеру, які опоетизували це свято. Загальнонародним же у світовому масштабі воно стало до XVIII століття, а в нашу країну взагалі прийшов лише в 90-і роки XX-го.

4. Традиція посилати коханим листівки у вигляді серця теж має відношення до однієї з легенд про святого Валентина. Вважається, що він з в’язниці написав послання своїй коханій на паперовому серці червоного кольору, але вона отримала листа тільки після страти закоханого. Правда, за іншою версією «валентинки» стали знамениті завдяки герцогу Орлеанскому, який з ув’язнення писав своїй дружині вірші на рожевих сердечках.

5. Наприкінці XIX століття в Англії був випущений перший збірник віршів і тематичних привітань до Дня святого Валентина. Книга називалася «Керівництво молодій людині з написання валентинок».

6. У наш час «валентинки» популярні настільки, що за обсягом продажів поступаються лише різдв’яним листівкам. Причому їх прийнято дарувати не тільки коханим, але і родичам, і друзям і навіть вчителям і колегам. Більш того, багато американців і європейці купують «валентинки» в подарунок своїм домашнім тваринам.

7. Основним подарунком на День святого Валентина є різноманітні солодощі у вигляді сердечок. За деякими даними щорічно багато жителів планети витрачають на цукерки, шоколад і пряники від 85 до 150 доларів. А продавці їстівних «валентинок» заробляють в цілому понад мільйон доларів.



8. Квіти теж користуються величезною популярністю – у світі щороку в День святого Валентина і напередодні тільки троянд продається близько 200 мільйонів штук. Крім цього, в День закоханих часто дарують квіткові композиції у вигляді серця. До речі, іноді вони містять у собі полуницю або шоколадні «валентинки» на тонких металевих паличках.

9. Дорогі подарунки в День святого Валентина не дарують. Їх підносять тільки в тому випадку, якщо хочуть бачити свою кохану (коханого) дружиною (або, відповідно, чоловіком). Крім цього, часто дорогі презенти отримують мами, дружини і начальники жіночої статі.

10. У деяких країнах День закоханих є еквівалентом нашого 8 березня, а от у Японії він став своєрідним 23 лютого, бо там основну масу подарунків, квітів і привітань отримують чоловіки, а жінок «вшановують» 14 березня.

11. Дуже популярне це свято у дітей – більш як 650 мільйонів малюків у віці від 6 до 10 років обмінюються в День святого Валентина тематичними листівками і невеликими сувенірами. У пріоритеті – м’які іграшки: сердечка, ведмедики, кішечки, а також брелочки у вигляді двох з’єднаних сердець.

12. Символом Дня святого Валентина вважаються два голуби. Це пов’язано з тим, що в середньовіччі набуло поширення повір’я, що саме 14 лютого ці птахи вибирають собі пару.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»