fbpx

Олена Петрик: ніхто через карантин не втратить пільг та допомог

Другий тиждень ми вчимося жити в нових умовах. В умовах карантину. Всі небайдужі люди намагаються достукатися до свідомості кожного громадянина, наголошуючи на необхідності суворого дотримання вимог і обмежень, пов’язаних із боротьбою проти поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). Нагадують про дотримання встановленої дистанції та проведення дезінфікуючих заходів, уникнення відвідування громадських місць, обмеження контактів та перебування в умовах самоізоляції задля своєї безпеки, безпеки рідних і близьких, заради майбутнього. І всі ці заклики не потребують від нас додаткових дій, зусиль чи витрат, а пов’язані з одним нескладним завданням – ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА!!!

З метою упередження виникнення проблемних ситуацій у громадян, які планували звернутися до управління праці та соціального захисту населення для вирішення своїх питань, хочу акцентувати увагу на кількох основних моментах, пов’язаних з діяльністю управління в умовах карантину.

Управління переведене на дистанційно безконтактний режим роботи

По-перше: відповідно до рішення Комісії з питань техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Рівне від 23.03.2020 робота управління переведена на дистанційно безконтактний режим роботи з відвідувачами. Однак наші працівники забезпечують своєчасне нарахування і виплату всіх видів державних соціальних допомог і компенсацій, надання пільг і житлових субсидій.
По-друге: для отримання консультацій, роз’яснень та відповідей громадянам доцільно скористатись комунікаційними засобами: зателефонувавши за номерами 633-896, 266-712, відправивши лист на електронну адресу 03195441@mail.gov.ua або завітавши на наш офіційний сайт rivnesoc.gov.ua.

По-третє: існує можливість дистанційної подачі документів звичайними поштовими відправленнями або з використанням онлайн ресурсів. Зокрема, для подання документів на призначення допомоги при народженні дитини: https://e-services.msp.gov.ua/, для подання заяв на призначення житлових субсидій https://sudsidii.mlsp.gov.ua/, для подання документів на призначення компенсаційної виплати «муніципальна няня» https://e-nanny.ioc.gov.ua/. Бланки заяв та зразки їх заповнення розміщені на офіційному сайті управління. Крім того, подати запитання можна у скриньку, розташовану біля входу в управління.

Не варто поспішати до управління з документами

По-четверте: Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-ІХ встановлено, що на період запровадження карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом.

Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення. Тобто громадяни, у яких термін подачі документів для продовження виплат визначений на березень – квітень 2020 року, зможуть подати документи після закінчення карантину. Допомога буде призначена з місяця, в якому вона була припинена. Тому, зважаючи на такі зміни, не варто поспішати до управління з документами. Отож отримувачі допомог, пільг і субсидій ще будуть мати час для вирішення своїх питань.

Зауважу також, що на період карантину призупинена діяльність Рівненського міського центру комплексної реабілітації осіб і дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок» (вул. Чорновола, 40/56) з надання реабілітаційних послуг особам і дітям з інвалідністю. Консультації можна отримати за телефонами: 260579, 620729, 0674754750.Територіальний центр соціального обслуговування у режимі карантину

Разом з тим, у режим карантину переведена робота Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Рівне. Усі структурні підрозділи працюють в дистанційному режимі. Працівники відділень надання соціальних послуг вдома в телефонному режимі контролюють стан здоров’я підопічних та проводять інформаційну роботу щодо дотримання умов карантину.

Соціальні робітники надають громадянам, які перебувають на обліку, соціальні послуги: доставку продуктів харчування, ліків, засобів індивідуального захисту за місцем проживання громадян, а також з оплати за житлово-комунальні послуги. За довідками звертатися за номерами телефонів: 263658, 620779, 0967725213, 0967699856.

І найголовніше. Рівняни! Будьте уважними до людей старшого віку, проявіть до них максимум піклування і турботи, допоможіть батькам і сусідам у побуті, бережіть своїх дітей.

Олена ПЕТРИК, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»