fbpx

Окупанти знищують природу Чорного моря. Загинуло 50 тисяч дельфінів

Діліться інформацією з друзями:

У Чорному морі через російські військові кораблі загинула п’ята частина дельфінів. Місця гніздування рідкісних птахів знищили бомбардування, а у заповідних лиманах потонули десятки нерозірваних ракет.

Про це повідомляє керівник наукового департаменту природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв в інтерв’ю РБК-Україна. 

Найбільшої шкоди зазнали дельфіни у Чорному морі – за приблизними підрахунками, від початку війни загинули ледь не 20% китоподібних.

У Чорному морі мешкають три види китоподібних – афаліни, білобочки та азовки. В минулому сторіччі нараховувалось 2 млн особин. Два роки тому їх нарахували 253 тисячі.

До війни дельфіни гинули від браконьєрських або рибальських сіток.

“Раніше на 44 кілометрах узбережжя парку максимально нараховували 3 загиблих дельфіни на рік. З початку березня до окупації Зміїного острова нарахували 44 загиблих тварини лише на доступних нам 6 км берега”, – наголошує науковець.

У наслідку використання кораблями й субмаринами сонарів, через їхні потужні сигнали, вражається внутрішнє вухо дельфінів, вони отримують акустичну травму і втрачають орієнтацію.

“При порушенні ехолокації дельфінам важко шукати їжу. Їм треба їсти щодня по 30 кг риби. Якщо риби немає, дельфін втрачає вагу та імунітет, починає хворіти. Також знаходили на березі дельфінів, які були обпалені вибухом міни на відстані, бо ті, що натрапили на них, тонули на місці. Дельфін може натрапити на міну тільки тоді, коли він уражений чимось, здорова тварина оминула б її”, – зауважує науковець.

Масову загибель дельфінів спостерігали науковці в Румунії, Болгарії та Туреччині. Румунські дослідники виявили, що переважна більшість дельфінів загинули від ураження внутрішнього вуха.