fbpx

Новий посол Франції приїхав познайомитись із Рівним

Із ознайомчим візитом сьогодні в Рівному перебуває Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен. Серед іншого він поспілкувався з міським головою нашого міста Володимиром Хомком.

Під час зустрічі пан посол розповів, що за два місяці своєї діяльності на цьому посту встиг побувати в трьох українських містах: Одесі, Маріуполі та Рівному. Головна мета цього візиту – познайомитися з командою «Французьких альянсів» та вивчити на місці як ці організації співпрацюють із міськими адміністраціями. За його словами, Рівне – найменше місто України, де діє альянс, тож посол висловив сподівання на максимальну підтримку з боку влади для цієї культурологічної спільноти. Загалом же Альянси активно діють у шести українських містах, переважно мільйонниках, як-от Київ, Запоріжжя, Львів.

За словами Володимира Хомка, міська влада традиційно підтримує проекти Альянсу та зацікавлена у розвитку та розширенні подальшої співпраці із французькою стороною:

– Звісно ж, найбільше ми зацікавлені у входженні французького бізнесу на нашу територію, для розвитку економіки. Але ми готові співпрацювати в будь-яких інших сферах: культурній, освітянській, науковій тощо.

Цю тезу підтвердила й директорка «Французького Альянсу» в Рівному Надія Чумак. Вона наголосила, що міська влада завжди сприяє в проведенні культурних акцій, зокрема і найбільш масштабної з них – традиційного мистецького фестивалю «Французька весна». Та підкреслила необхідність збільшення обсягу вивчення французької мови у школах Рівного.

Міський голова зазначив, що Рівне було б зацікавлене у встановленні партнерських стосунків із французьким містом, співрозмірним за кількістю населення до нашого. Пан посол пообіцяв обдумати це питання.