fbpx

Новим керівником САП став Олександр Клименко

Переможець конкурсного відбору Олександр Клименко став новим керівником  Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

На посаді його затвердив новий генеральний прокурор Андрій Костін, одразу після свого призначення. Про це повідомив у телеграмі голова Офісу президента Андрій Єрмак.

«Вітаю Андрія Костіна з початком роботи очільником ГПУ, а Олександра Клименка з призначенням на посаду керівника САП. Бажаю вам ефективної роботи. Незалежна антикорупційна інфраструктура є важливою складовою демократії в Україні. Боротьба з корупцією є пріоритетом для нашої держави, оскільки від її успішності залежить наша інвестиційна привабливість та свобода бізнесу. А наша ГПУ, зокрема, має важливу місію – розслідування злочинів росії проти України», – йдеться у Андрія Єрмака.

До слова, Андрія Костіна на посаду генпрокурора вчора призначила Верховна Рада, а сьогодні відповідний указ підписав й президент Володимир Зеленський.

Хто такий Олександр Клименко?

Закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого у Харкові. Із початку 2010-х працював слідчим, пізніше — у реформованій Нацполіції. Уже через пʼять років  Олександр Клименко став старшим слідчим, де розслідував зокрема розкрадання в «Укрзалізниці».

З 2016 року Клименко — детектив Національного антикорупційного бюро України. Тоді до Бюро відібрали 70 детективів з 5 тисяч кандидатів. Через рік став старшим детективом, а з листопада 2017 року — керівником відділу НАБУ.

Клименко брав участь у розслідуваннях справ щодо:

  • заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова («житло для Нацгвардії!);
  • ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова (епізод «газової справи»);
  • екснардепа Олександра Онищенка («газова справа»),
  • колишнього 1-го заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського («справа Укроборонпрому»);
  • голови правління ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова («справа Черкасиобленерго/Запоріжжяобленерго»). Призначення незалежного керівника САП – одна з головних вимог до України з боку міжнародних партнерів.