Карантин змусив школярів та студентів проміняти парти на дивани та освоїти віддалену науку. Відео-уроки, самопідготовка та дистанційне тестування стали буденністю. Та чи готові виші не лише навчати дистанційно, а й завершити навчальний рік у такому ж режимі?
У Міносвіти вже розповіли, що виші так само, як і школи, мають завершити навчальний рік дистанційно. Ми поцікавились у рівненських університетах, як вони планують завершувати навчальний рік в умовах карантину.
– Зараз іще рано про це говорити, – коментує ситуацію начальник відділу зв’язків із громадськістю НУВГП Віталій Прокопець. – Адже випуск зазвичай припадає на середину літа. У нас є 10–15 магістрів, які мають завершити навчання в останніх числах травня. Поки що карантин їх не зачіпає. Та й нині ми ще не маємо якихось чітких рекомендацій Міністерства освіти з цього приводу.
Зараз студенти навчаються дистанційно. Для цього у Воднику використовують онлайн сервіси (Google Meet тощо). Усі пари відбуваються за розкладом.
– Є певні заняття зокрема, практичні й лабораторні, які довелося відкласти, – уточнив Віталій Прокопець. – Бо на них потрібно використовувати певні прилади чи застосунки, які є лише в університеті. А зараз це неможливо. Їх проведуть пізніше. До речі, ми маємо цікавий факт: онлайн заняття досить популярні в студентів, на деяких дисциплінах є навіть збільшення відвідуваності пар, порівняно з тим, що було раніше. Платформа moodle дає можливості не лише навчання. А й оцінювання знань. В нашому університеті вже кілька років існує центр незалежного оцінювання. Там студенти здають заліки і іспити без викладачів. Є спеціальна аудиторія, де за комп’ютерами виконують тести. Так буде і тепер. Але не в університеті, а з дому. Тобто для студента змінилася лише локація. Не треба буде йти до університету, а навчатися й здавати заліки і іспити з дому.
Як розповіли в інформаційній службі Національного університету «Острозька академія», тут так само використовують цілу низку веб-сервісів (moodle, Google Meet, Google Classroom, Zoom, Skype) для проведення лекцій і практичних занять. Не лише студенти, а й викладачі вивчають нові системи та механізми для віддаленого навчання.
Крім того, в виші розроблена і діє уже впродовж кількох років власна корпоративна електронна мережа. Вона дозволяє студентам та викладачам динамічно комунікувати. Усі мають доступ до електронного розкладу занять, можуть скористатися навчальними матеріалами з університетської бібліотеки.
На корпоративну електронку регулярно надсилають завдання, інформацію про оновлення в сиcтемі «Litpro» (електронна бібліотека) тощо. По завершенню навчального курсу студенти можуть оцінити якість викладання, заповнивши спеціальну анкету в електронній формі.
Для оцінювання знань і раніше, й тепер користуються сервісом moodle. Розповідають, що мають досвід навіть дистанційного захисту дипломної роботи. Свого часу за згодою Міносвіти один студент, який працював на військовій базі і не міг приїхати, захищав онлайн дипломну роботу та здавав державний іспит. Вивчають нові механізми дистанційного оцінювання. Хоч і не впевнені, чи потрібно буде проводити іспити онлайн, але якщо виникне така потреба, то зможуть це зробити.
Тему досліджувала Наталія НИРКОВА
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»