fbpx

Навчальний рік під час війни

Діліться інформацією з друзями:

Позаду навчальний рік, який минув в умовах війни на Рівненщині

Чим він був особливим і на що чекати у вересні – про це докладно розповів на брифінгу перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

Так, навчальний процес на Рівненщині здійснювався у 545 школах. Очні заняття були організовані у 43,7% закладах, дистанційне – у 12,1%, змішане – у 44%. Водночас половина закладів, які знаходяться у 40-кілометровій зоні від кордону, навчалися очно та змішано.

Цьогоріч на Рівненщині навчалося 2,3 тисячі учнів-переселенців. Також у школах області дистанційно здобували освіту 276 учнів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

У рамках створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти відкрито 41 клас безпеки.

У школах облаштовані 452 укриття. Ще понад сотню таких об’єктів організовано поблизу навчальних закладів. У дитсадках функціонує 229 укриттів. У чотирьох громадах області будуть облаштовані нові укриття за рахунок коштів освітньої субвенції у співфінансуванні з місцевими бюджетами.

З Рівненщини за кордон виїхали понад 10 тисяч школярів та більш як сто вчителів. Випускники зможуть отримати документи про освіту в дипломатичних установах тих країн, де перебувають, або після повернення в Україну. Документ про освіту зберігатиметься у школі впродовж дії воєнного стану та рік після його завершення.

Цьогоріч на Рівненщині документи про освіту отримають 25,5 тисячі школярів. Про базову загальну середню освіту – 15,3 тисячі, з них більш як тисяча – з відзнакою. Про повну середню освіту – 10,1 тисячі випускників, з них майже дві сотні будуть нагороджені срібними та півтисячі золотими медалями.

Попри війну, блек-аути та інші непередбачувані ситуації учні навчальних закладів області мали значні здобутки у всеукраїнських олімпіадах та конкурсах. Так 27 учнів стали переможцями у всеукраїнських олімпіадах. У ХІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка переможцями стали 26 учнів. 5 учнів від Рівненщини перемогли у ХХІІІ Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика. 59 старшокласників Рівненщини, які є членами Малої академії наук України, взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Вихованці Рівненської Малої академії наук учнівської молоді заявили 27 проєктів на GENIUS Olympiad (Олімпіада Геніїв). Рівненська МАН увійшла в Міжнародну мережу із спостереження за метеорними потоками.

Патріотична гра «Джура», яка минулого року відбувалася у змішаному форматі, цьогоріч повністю буде проводитися в очному режимі.

На НМТ-2023 зареєстровано 10,7 тисячі учасників із 374 населених пунктів Рівненщини. Це на 3 тисячі осіб більше, ніж торік. Для тих дітей, які планують складати НМТ за кордоном, створять тимчасові екзаменаційні центри у 32 країнах світу. Перелік країн та міст можна знайти на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

За попередніми даними у вересні цього року до школи піде близько 13,5 тисячі першокласників. В умовах воєнного стану заяви батьків та інших законних представників для зарахування дітей у заклади освіти області будуть прийматися без дотримання терміну 31 травня.

Олеся СТЕЛІГА