fbpx

Національний банк ввів у обіг пам’ятні монети “Український борщ”

Презентував пам’ятні монети “Український борщ” заступник Голови НБУ Олексій Шабан на фестивалі нематеріальної культурної спадщини “Жива культура – Живий світ”, який відбувся в Національний музей народної архітектури та побуту України.

Монета "Український борщ".

Про це повідомляється на сторінці Нацбанку України у Фейсбук.

Борщ – наш маркер національної ідентичності, пишеться у повідомленні. Недарма наш ворог так затято намагався присвоїти собі цю страву. Не вийшло. Минулого року ЮНЕСКО внесла борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини.

“Ми вважаємо своїм обов’язком бути дотичними до збереження та примноження української культури та національної спадщини. І ці нові монети стануть ще одним нагадуванням про унікальність нашої країни та її народу”, – зазначив Олексій Шабан.

Кілька фактів про нові монети “Український борщ”:

  • монети продовжують серію «Українська спадщина»;
  • дизайн монети розробив заслужений художник Микола Кочубей, роботи якого мають виразний український стиль;
  • на аверсі монет зображено теплу, затишну композицію: господиню, українську жінку на тлі печі під час приготування борщу;
  • на реверсі в центрі зображено, власне, тарілку з червоним борщем;
  • реалізація монет в інтернет-магазині НБУ розпочнеться з 4 жовтня 2023 року.
Монети "Український борщ".

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого написи півколом: УКРАЇНА, рік карбування монети – 2023; номінал монети – 10/ГРИВЕНЬ; у центрі зображено господиню під час приготування українського борщу на тлі печі, що символізує неперервність життя народу, тепло, затишок, добробут, родинне щастя, оздоблену орнаментом за трипільським мотивом, який уособлює вікову історію і традицію приготування борщу.

На реверсі монет розміщено стилізовану композицію, що наповнена традиційним українським колоритом та побутом: у центрі зображено тарілку з борщем, що неначе “бурхливе озеро” символізує глибинну українську культуру і традиції, напис – БОРЩ (елемент оздоблення – тамподрук).

Фото: Нацбанк України.

Читайте також: Рівненський бізнес закликали мати електронні документи на випадок ракетних ударів та руйнувань