Кваліфікованих машиністів (кочегарів) котелень привітали у Рівненському центрі ПТО ДСЗ із успішним закінченням навчання. 3,2 місяця слухачі вивчали теоретичний матеріал та мали виробничу практику на підприємствах, де будуть працевлаштовані. Особливість роботи кочегарів – пальне, на якому працюють котли. І це деревина.
Рівнянин Ігор – людина, що все життя навчається, вдосконалюється та розвивається. Кочегар поділився, що має великий досвід роботи (більше 20-ти років) у різних за обладнанням котельнях. Працював на заводі, у теплоенергетичній компанії, планує працевлаштуватися на новому меблевому підприємстві, де котельня працює на твердому паливі.
«Практика – дуже важлива справа. Я за освітою слюсар з механоскладальних робіт. Ремонтував обладнання. Починав працювати молодим, маючи мізерні знання. Нині ж, мені важливо і цікаво переймати кращий досвід. З часом прийшло розуміння того, що газові та електропечі – це різні речі. І принципи роботи суттєво відрізняються».
Ігор любить читати. «У книжках можна знайти все, що потрібно, все, що важливо». Він активний відвідувач бібліотеки. Окрім професійної літератури цікавився і суміжними, зокрема, кам’яними, роботами. «У роботі кочегара найважливіше – техніка безпеки на робочому місці. Категорично не можна порушувати правила. Скажімо, двері у топку забороняється відкривати під час роботи котла! А голова машиніста котельні має бути завжди захищена», – наголошує робітник.
«Надважливо постійно спостерігати за монометрами. І працювати на регуляторах. Показники не повинні заходити за встановлені «червоні мітки». Слухач невтомно досліджує досвід роботи різних котелень на різних підприємствах.
Випускники (слухачі, направлені на навчання Рівненським міським та Сарненським районним центрами зайнятості, Демидівською, Гощанською, Костопільською, Рівненською районними та Дубенською міськрайонною філіями Рівненського ОЦЗ) під час державної кваліфікаційної атестації продемонстрували відмінну підготовку, хороші знання роботи з деревним паливом, роботи парового котла, видів палива, режимів котлів, налаштування обладнання, перевірки готовності усіх вузлів і деталей та інших професійних питань. Педагоги задоволені відповідями кочегарів, адже ті відповідали практично без підготовки та висвітлювали питання ширше, аніж за білетами. Зрозуміло, що усі націлені на відповідальну роботу, прагнуть виконувати її на найвищому рівні. Із такими кадрами котельні області впораються із холодами, а ми будемо зігріті.
Під час вручення свідоцтв державного зразка старший майстер Віктор Красовський поспілкувався про враження від навчання та плани випускників. Головне, прозвучало в аудиторії, – перемогти ворога, завершити війну, а працювати сумлінно і професійно кочегари гарантують.
Більше інформації про формування груп та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua