fbpx

На замітку рівненським дачникам: коли що садити і сіяти в травні

В які дні краще садити і сіяти овочі, фрукти, зелень, займатися обрізанням дерев, кущів, розпушуванням грунту, прополкою бур’янів та іншими роботами? Тут у нагоді городникам і садівникам стане місячний календар. Скажімо, на першу декаду останнього весняного місяця він дає такі рекомендації.

1 травня – можна садити кущі і дерева, скосити траву для уповільнення росту. Дозволено мульчувати, полоти, боротися з шкідниками. А садити і пересаджувати садово-городні культури не варто.

2 травня – добре займатися декоративними рослинами, які не плодоносять. День добре підходить для посадки шипшини, жимолості, витких квітів. Фруктові дерева, овочі, будь-які сорти на насіння садити не можна.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

3 травня – ті ж рекомендації, що і на 2 травня, але ще можна посадити кореневі овочі.

4 травня – день відмінно підходить для посадки квітів, фруктових дерев кісточкових сортів, закладки бульб і насіння на зберігання. Також можна посадити кабачки, гарбуз, огірки, квасолю, горох, розсаду капусти, цибулю на зелень. Цей понеділок сприятливий для косіння трави, поливу землі, підв’язування і удобрення кімнатних рослин, обрізання квітів.

5 травня – те ж, що і для 4 травня, але гарбуз краще не сіяти. Замість нього – баштанні: кавун і диню.

6 травня – день добре підходить для посадки капусти, огірків, помідорів, перців, гарбуза, кабачків, картоплі. У цей день можна прищеплювати культури, вносити добрива, поливати, труїти шкідників, розпушувати грунт. А ось турбувати сад не варто, адже на наступний день починається повний місяць.7 травня – не рекомендується нічого садити і обробляти через повню.

8 травня – після повного місяця не можна нічого садити і сіяти, але можна прополоти бур’яни і підстригти газон.

9 травня – можна сіяти редис, ріпу, посадити картоплю, зайнятися суницею.

10 травня – гарний день для того, щоб розпушувати і удобрювати грунт, обрізати дерева. По овочах ті ж рекомендації, що і 9 травня, але в цей день також можна зайнятися декоративними квітами, особливо трояндами.

Підготувала Надія ПРИШЛЯК

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»