fbpx

На Волині на підтоплених полях пшениці пасуться лебеді

Діліться інформацією з друзями:

Окрім значного підтоплення сільськогосподарських угідь у Волинській області, які затягують початок робіт на невизначений термін, додалася ще одна проблема — брак кадрів.

Про це Суспільному розповів голова асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич.

Як розповів Руслан Хомич, аграрії також зазнають збитків через заблоковані польськими фермерами кордони.

Руслан Хомич.
Руслан Хомич (фото: Суспільне Луцьк).

Лебеді на полях і підтоплені сільгоспугіддя

Станом на кінець березня частина полів досі лишаються у воді, тому деякі фермери не можуть вчасно розпочати посівну.

“В нас на полях зараз пасуться лебеді, — говорить голова асоціації. — Вони думають, що це озера. А це ж засіяне поле пшениці. От сьогодні таку картину бачив. Вчора обійшли поле, там на полі ріпака 4 гектари вже вимокло. Вони не відновляться. Це теж збитки”.

Він також додав: якщо не буде дощів і вітер підсушить землю, то фермери із підтоплених громад зможуть приступити до польових робіт орієнтовно за два тижні.

Брак кадрів у селах і “вдовиний плуг”

“Багато наших фермерів вже на війні: працівників, фермерів, дуже багато безпосередньо голів фермерських господарств, — каже Руслан Хомич. — В межах 300 чоловіків з 13 сіл воює. Це власники або члени особистих селянських господарств, або фермерських”.

Він закликав волинян допомагати один одному і допомагати тим, хто залишився без підтримки.

“Я буду просити тих, хто остався в селах, згадати про таку традицію козаччини — “вдовиний плуг”. Коли ми зараз у весну увійдемо, щоб ви дивилися, чи поряд є вдови, чи є солдатки. Обов’язково спочатку посадіть їм. Зберіться, знайдіть ту літру палива. Самі посадіть тій людині, а потім собі”, — закликав фермер.

Читайте також: Відкриті змагання з волейболу серед юнаків з порушеннями слуху відбулися у Рівному