fbpx

На Рівненщині затвердили програму сприяння духовності та моральності

На Рівненщині затвердили обласну програму сприяння духовності, моральності та формування здорового способу життя на 2023-2025 роки.

Її своїм розпорядженням 14 червня утвердив начальник ОВА, відтак у цьому випадку затвердження сесією облради документ не потребує і його виключили з порядку денного. Про це під час президії повідомив голова Рівнеоблради Андрій Карауш.

Про це повідомляє Суспільне.

Програма передбачає низку заходів у закладах освіти, просвітницьку роботу, олімпіади, популяризацію здорового способу життя й духовності, а також екскурсії до “духовних святинь краю”.

Що це за програма

Як йдеться у положенні програми, вона має такі завдання:

  • утвердження в масовій свідомості громадян історично притаманних українському народу високих моральних цінностей, спрямованих на використання кращих здобутків вітчизняної та світової духовної спадщини;
  • сприяння формуванню всебічно розвиненої високоосвіченої, соціально активної особистості, виховання високої духовності, здорового способу життя;
  • сприяння духовно-моральному розвитку та вихованню патріотизму населення;
  • реалізація заходів щодо запобігання розповсюдженню інформації, яка має негативний вплив на свідомість громадян;
  • впровадження в суспільну свідомість переваг здорового способу життя, формування національного культу соціально активної, фізично здорової та духовно багатої особистості;
  • сприяння спільній діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських і релігійних організацій, навчальних і культурно-просвітницьких закладів, пов’язаній з розвитком духовності та захистом моралі.

Фінансове забезпечення виконання програми передбачають за гроші з обласного та місцевих бюджетів, а також інших джерел не заборонених законодавством.

Які заходи включили в програму

Серед вказаних у програмі заходів є проведення опитування громадськості щодо важливості та необхідності запровадження у закладах освіти курсів духовно-морального спрямування. Це мають виконати у 2023 році.

Упродовж трьох років дії програми має бути щорічний аналіз викладання предметів морального, духовно-морального спрямування, умов та ресурсів для їх впровадження.

Планують також проведення просвітницької роботи за участі громадськості, керівників закладів освіти, представників церков і релігійних організацій, представників ЗМІ та громадських організацій щодо актуальності й важливості розвитку духовності, моральності та формування здорового способу життя у дітей, учнівської та студентської молоді.

Крім того, обласний та місцеві департаменти освіти мають забезпечити “сприяння викладанню предметів, факультативних курсів, курсів за вибором духовно-морального спрямування у закладах освіти області”.

Передбачили також виготовлення відео- та аудіо- продукції, яка б пропагувала духовно-моральні, сімейні цінності та здоровий спосіб життя. Пунктом також вказано “сприяння поширенню в соціальних мережах публікацій, дописів, присвячених патріотичній та духовно-моральній проблематиці, історії поширення християнства в Україні”.

Упродовж трьох років передбачена організація та проведення учнівських олімпіад обласного (“Знавці Біблії”) та всеукраїнського (“Юні знавці Біблії”) рівнів.

Роботу педагогів з предметів духовно-морального спрямування хочуть популяризувати на професійних конкурсах, зокрема, “Учитель року”. Для стимулювання переможців запланували обласні премії.

Управління культури повинно сприяти в організації екскурсій, аби знайомити дітей “з духовними святинями краю, фестивалями народного співу на духовно-моральну тематику”.

Для педагогів та батьків мають підготувати відповідну методичну літературу, а бібліотечні фонди поповнювати літературою “з питань розвитку національно-духовної культури, релігієзнавчого і богословського характеру”.

Департамент освіти і науки має забезпечити педагогам підвищення кваліфікації, а також проведення семінарів, тренінгів, вебінарів духовно-морального спрямування.

Фото з відкритих джерел.

Читайте також: Зміна місця проживання та документи про освіту. У Мінцифрі анонсували нові сервіси в Дії