fbpx

На Рівненщині ведуть боротьбу з борщівником

У селі Рокитному триває боротьба із борщівником Сосновського, отруйною рослиною, яка залишає на шкірі сильні опіки.

Повідомляє Рокитнівська селищна рада

Борщівник Сосновського рослина приваблива зовні, але отруйна зсередини. Прозорий водянистий сік борщівника, потрапивши на шкіру, під дією сонячних променів спричиняє опіки.

В селищній раді також закликають жителів громади:

Якщо борщівник виріс на вашій земельній ділянці, скошуйте його, щоб не дозволити розмножитися. Лише спільно зможемо знищити цю отруйну рослину!

Звідки рослина взялася?

Борщівник Сосновського – це отруйна багаторічна рослина. До України він потрапив на початку 50-х років як кормова культура з Кавказу.

Ним планували годувати худобу. Та тварини їли бур’ян неохоче, а молоко ставало гірким. Надмірне вживання борщівника зменшувало приплід, тому експеримент вирішили припинити.

Та було запізно, рослина вже встигла поширитися за межі експериментальних ділянок. З того часу в народі її називають “помстою Сталіна”.

Читайте також: 710 окупантів знищили українські захисники за минулу добу

  • Чи має пацієнт платити за ангіографію при підозрі на інфаркт?
    Іноді рідні пацієнтів, які потрапляють у лікарню з підозрою на інфаркт, скаржаться, що їм доводиться оплачувати екстрену діагностику. Тож розповідаємо, чи має пацієнт платити за ангіографію при підозрі на інфаркт. Ні, не має! Проведення ангіографічного дослідження коронарних судин передбачено … Read more