fbpx

На Рівненщині створюють унікальну карту області

Карта Рівненської області складатиметься з ляльок-мотанок, кожна з яких представлятиме окрему територіальну громаду з її особливим колоритом. Це відбувається в рамкам проєкт «Народний оберіг», який  реалізовує управління культури і туризму Рівненської ОДА спільно з територіальними громадами області.

Про це повідомляє Рівненська ОВА.
Організаторам вже почали надходити перші вироби. Їх авторки – місцеві майстрині, які вбирають ляльок-мотанок в одяг, притаманний тій території, використовують для декору характерні орнаменти, спосіб зав’язування хустки і навіть прикраси.
Оригінальну карту мотанок Рівненщини представлять на День Незалежності України А потім авторські ляльки-обереги можна буде придбати. Кошти ж спрямують на потреби ЗСУ.
Мотанка — символ добробуту, добра й надії. Вона виконувала функцію оберегу людської долі. Для виготовлення такої ляльки раніше використовували одяг членів родини. Робили її лише з щирими почуттями, тому вважали, що вона має потужну енергетику й захищає оселю та кожного її мешканця.
Тим часом мотанки, створені у рамках проєкту, – це ще й унікальні авторські роботи.
«Нам надсилають справді оригінальні ляльки. Є окремі мотанки, а є цілі родинні композиції: мама з дитиною, чоловік із дружиною. І ці вироби дуже майстерно декоровані. Тут є і автентика, і тонка авторська робота, – пояснює начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк. – Після того, як ми презентуємо карту ляльок-мотанок, вони виконають ще й благодійну мету. Їх можна буде придбати і таким чином допомогти українським військовим, адже кошти ми спрямуємо на ЗСУ».