На Рівненщині створюють державний Центр реабілітації пацієнтів зі спинальними травмами

Діліться корисною інформацією з друзями:

На Рівненщині створюють державний Центр реабілітації пацієнтів зі спинальними травмами. Як повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль, заклад облаштують на базі існуючого Центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми Клеванського госпіталю ветеранів війни.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

«Сьогодні наше завдання – зробити на базі Клеванського госпіталю Центр підготовки реабілітологів. Там уже розширили кількість ліжок удвічі – з 50 до 100. Для того, щоб медики, які тут працюють, ділилися досвідом з іншими і ми масштабували такі центри по усій Україні. Тим більше, що у нас є 4 навчальні заклади, які готують таких фахівців. Рівненщина має стати хабом підготовки медичних спеціалістів з реабілітації», – сказав Віталій Коваль.

Посадовець також додав, що в Центрі вже встановили нове медичне обладнання для роботизованої реабілітації. Це системи для відновлення навичок ходи, розробки нижніх та верхніх кінцівок.  Це перший такий комплект в Україні, який придбано за кошти державного бюджету.

Віталій Коваль також зазначив, що Рівненська область стала пілотним регіоном проєкту, який впроваджений за підтримки МОЗ, ВООЗ та уряду Британії.

На сьогодні в госпіталі уже працює мультидисциплінарна команда ВООЗ з багатьох країн світу: Індії, Канади, Австралії, Британії, Швеції, Норвегії та інших. Фахівці допомагають у лікуванні та реабілітації наших захисників та навчають працівників госпіталю світовим методам реабілітації наслідків спінальної травми.