fbpx

На Рівненщині розпочався проєкт «Велике читання»

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні, 3 квітня, презентували цьогорічну акцію, мета якої – популяризувати українську книгу, авторів Рівненщини та читання як таке.

Соціально-культурна ініціатива належить комунальному закладу обласної ради Рівненської обласної бібліотеки. Для прочитання тут обирають книгу або рівненського автора, або таку, яка за змістом пов’язана з нашим краєм.

«Велике читання 2024» – це вже третя акція. У попередні роки її учасники читали твори братів Капранових та письменника й військового Сергія Гридіна.

Цьогоріч обрали автобіографічний роман Олександра Будька “Історія впертого чоловіка”.

Автор книжки Олександр Будько.
Говорить Олександр Будько з позивним “Терен” (фото: Рівненська обласна бібліотека).

Олександр Будько з позивним “Терен” – уродженець Рівного. До повномасштабного вторгнення росії в Україну працював баристою. Добровольцем доєднався до батальйону “Карпатська Січ”. У травні 2022-го під час боїв в Харківській області Олександр отримав важке поранення, втративши обидві ноги. “Терен” пройшов реабілітацію в США і зараз продовжує адаптацію до ходьби з протезами. Призер Ігор нескорених-2023 у змаганнях з плавання. Він наново навчається водити авто, бігати на спортивних протезах та активно долучається до просвітницької діяльності щодо адаптації бійців із пораненнями, зокрема, у різних видах спорту. Сьогодні разом з публічними людьми досліджує міста України на безбар’єрність у власній програмі на YouTube «Відвал ніг або All інклюзив».

Книга Олександра “Історія впертого чоловіка” – це його власна історія про героїзм, сміливість, вірність, чесність перед собою та побратимами, людські стосунки, випробувані війною, віру в Перемогу та Україну.

В рамках ініціативи «Велике читання» публічні бібліотеки Рівненщини стануть культурними майданчиками для проведення різних активностей довкола книги: обговорення, дискусії, коментовані читання. Передбачені також зустрічі з автором та автограф-сесії.

Джерело: Рівненська обласна рада

Читайте також: 12 учнів Рівненщини вже перемогли на Всеукраїнських учнівських олімпіадах