На Рівненщині працюють над програмою національно-патріотичного виховання

Діліться корисною інформацією з друзями:

Цільова соціальна програма національно-патріотичного виховання у Рівненській області на 2021-2025 рр. – саме так називатиметься документ, над яким сьогодні розпочала працювати робоча група, до якої увійшли відомі на Рівненщині та поза її межами експерти, фахові у питаннях національно-патріотичного виховання. Про це повідомляє пресслужба обласної ради.

Наразі Рівненщина є однією з трьох областей, де така програма ще не діє. Тож торік на початку грудня голова обласної ради Сергій Кондрачук ініціював розробку програми національно-патріотичного спрямування. Відтоді на заклик подавати пропозиції до проєкту відгукнулися й представники громадськості, чиї ідеї сьогодні також представили на розсуд учасників робочої групи.  

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Фахівці зійшлися на тому, що програма має бути всеосяжною та передбачати різні напрямки діяльності. При цьому, як зазначив громадський експерт з питань розвитку політики національно-патріотичного виховання Микола Ляхович, вона повинна відповідати Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженій відповідним указом Президента України.

– У ході розробки програми також важливо дотримуватися принципів відповідної Концепції державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання, схваленої Кабінетом Міністрів України. Відповідно до специфіки регіону, певні питання можуть бути розширені або ж звужені. Скажімо, вкрай важливим для Рівненщини є проведення конкурсу підтримки проєктів, розроблених громадськими ініціативами. Потрібно також передбачити можливість представникам області  відвідувати інші регіони та переймати там досвід. Важливо приділяти особливу увагу нашим прикордонним ОТГ, які є стратегічною зоною,  – зазначив Микола Ляхович.

Під час першого засідання робочої групи її учасники не лише  визначилися з назвою програми, а й означили чіткий алгоритм роботи над концепцією програми та розробкою її тексту.

Відтак до 12 лютого цього року триватиме збір пропозицій щодо заходів програми, які з відповідним обґрунтуванням подаватимуть учасники робочої групи. 

До 12 лютого паралельно відбуватиметься і робота над системним концептуальним документом, який частина фахівців з робочої групи розробить на основі державної Концепції національно-патріотичного виховання. 

Ще частина експертів працюватиме над  текстом програми – цю роботу заплановано завершити до 17 лютого.

– Щиро дякую всім учасникам нашої робочої групи за активність, слушні ідеї та плідну працю. Переконаний, що її результат буде масштабним та дієвим. Уже сьогодні ми почули чимало актуальних пропозицій від багатьох учасників робочої групи, які хоч і працюють у цілком різних сферах, але мають спільну мету – створити по-справжньому ефективну та всеосяжну програму. Сподіваюся, вже незабаром її своїм розпорядженням затвердить голова Рівненської ОДА і підтримають депутати обласної ради на сесії, – резюмував Сергій Кондрачук.