fbpx

На Рівненщині нові правила призначення субсидії

Діліться інформацією з друзями:

Рівненське міське управління праці та соцзахисту при визначенні права громадян на призначення житлової субсидії і здійсненні розрахунків діє з чітким дотриманням умов, які регламентовані Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (зі змінами).

У грудні 2020 року урядом прийнято постанови Кабінету Міністрів України, якими внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, та Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги.

Отже які зміни внесено та за яких умов відтепер призначатиметься житлова субсидія?

Зверніть увагу:

Відповідно до положень пункту 25 розділу ІІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496 (зі змінами), побутовий Споживач має право на вільний вибір постачальника газу та безоплатну зміну постачальника. Просимо громадян, які змінюють постачальника газу, оперативно інформувати управління, адже своєчасна інформація забезпечить правильний розрахунок розміру житлової субсидії.

З 01.02.2021 відновлено роботу працівників Управління з питань прийому житлової субсидії на віддаленому робочому місці в ЦНАП за адресою: майдан Просвіти, 2.

Інформуємо осіб, які щорічно подають декларацію про доходи та майно державних посадових осіб.

Управління в довідці про розмір субсидії відображає стан нарахованої субсидії. Розмір виплаченої субсидії за звітний період можна отримати, звернувшись до ДПС у м. Рівне, адже управління подає податковий розрахунок за формою 1-ДФ.

Довідку можна отримати в ЦНАП або замовити за тел. 63-38-96. Можна також подати заяву до скриньки, яка розміщена на території управління та надіслати заяву за адресою управління:

вул. Соборна, 12, м. Рівне. Електронна адреса: 03195441@mail.gov.ua

Надія ВАНЧЕНКО

Застосовується згідно із затвердженими змінами Попередні умови призначення субсидії
Надано можливість за рішенням комісії отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є працездатні особи, які офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договір про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Такі особи мають документально підтвердити набуття страхового стажу в інших країнах або факт догляду за дитиною. Раніше за таких обставин житлова субсидія за рішенням комісії призначалась при наданні легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення. Перелік країн був розміщений на сайті Мінсоцполітики.
Надано право на отримання житлової субсидії особам, які шляхом успадкування набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії зокрема. Незмінним залишилось, що житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії придбав товар або оплатив послуги на суму, яка перевищує 50 тис. грн. Раніше за таких обставин житлова субсидія не призначалась, коли будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги, сума яка перевищує 50 тис. грн.
Житлова субсидія призначається для осіб, які протягом періоду, який враховується під час призначення житлової субсидії, отримують допомогу із часткового безробіття на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Якщо в період, за який враховуються доходи, громадянин отримував допомогу із часткового безробіття на період карантину до змін субсидія не призначалась, адже нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Встановлено для осіб, які відповідно до законодавства отримують щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи при обчисленні житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу враховуються фактично отримані доходи. До змін, розмір однієї мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
Встановлено право осіб на отримання житлової субсидії не за показниками опалювальної площі житлового приміщення, а його загальної площі. Так, не призначається житлова субсидія, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків. До змін, житлова субсидія не призначалась, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.
До середньомісячного сукупного доходу враховується сума призначеної пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Нововведення.